25 класних мультфільмів для дітей 6-7 років

Зміст

Мультфільми вже давно стали невід’ємною частиною дитячого світу, допомагаючи малечі розвиватися, вчитися та насолоджуватися яскравими пригодами. Вибір цікавої анімаційної картини – це ще те завдання для батьків. У цій статті ми пропонуємо вам переглянути добірку з 25 класних мультфільмів для дітей у віці 6-7 років.

Як обрати мультфільм для дитини?

При виборі мультфільму для дитини звертайте увагу на такі критерії:

  1. Вікові обмеження. Перш ніж обрати мультфільм, перевірте рейтинг вікових обмежень. Розробники часто вказують відповідний вік, для якого призначений контент. Забезпечте, щоб вибраний мультфільм відповідав потребам та розвитку вашої дитини.
  2. Сюжет. Ознайомтесь із сюжетом та основними повідомленнями мультфільму. Важливо, щоб тематика та ідеї відповідали вашим виховательським цілям. Враховуйте освітні та етичні аспекти, які мультфільм може передати вашій дитині.
  3. Перевірка рецензій та рейтингів. Переглядайте рецензії та рейтинги від інших батьків або фахівців. Це може допомогти вам отримати додаткові відгуки щодо якості мультфільму та його педагогічного значення.
  4. Тематика та жанр. Зверніть увагу на інтереси вашої дитини. Якщо вона цікавиться конкретною темою чи жанром, оберіть мультфільм, який відповідає її вподобанням.
  5. Якість анімації. Оберіть мультфільми з якісною анімацією. Чітке та красиве зображення може зробити перегляд цікавим та захоплюючим для дитини.
  6. Перевага позитивних героїв. Обирайте мультфільми, де переважають позитивні герої. Це добре вплине на психічний стан дитини.

25 топових мультфільмів усіх часів

Шрек (2001)

“Шрек” – це американський анімаційний фільм, який вийшов у 2001 році. Головний персонаж Шрек – це зелений людожер, який живе на болоті та не любить бути обтяженим. Його спокійне життя обертається з ніг на голову, коли його дім стає місцем притулку для різних казкових персонажів, яких вигнали з королівства. Щоб відновити своє спокійне існування, Шрек укладає угоду з Лордом Фаркуадом – велетень повинен врятувати для нього принцесу Фіону, аби той віддав йому його болото. 

“Шрек” здобув широку популярність за свій унікальний підхід до класичних казок та свіжий гумор. Фільм став початком однойменної франшизи. Усього налічується 4 частини.

Льодовиковий період (2002)

“Льодовиковий період” – це анімаційний фільм, який розповідає про пригоди різних тварин під час останнього льодовикового періоду. Головними героями є мамонт Манфред, лінивець Сід та тигр Дієго. Ці три різні за видами та характером тварини об’єднуються, щоб врятувати людське дитинча. Під час своєї подорожі вони стикаються з різними небезпеками, включаючи природні катаклізми та зухвалих ворогів. Протягом фільму розвивається дружба між головними героями, і вони навчаються довіряти одне одному.

“Льодовиковий період” отримав популярність завдяки гумору, захоплюючим пригодам та якісній анімації, і став однією з улюблених анімаційних франшиз для дітей та дорослих, яка налічує 5 частин. У фільмі також наявні певні наукові факти, які роблять його пізнавальним.

Крижане серце (2013)

“Крижане серце” – анімаційний фільм студії Walt Disney. Він розповідає історію двох сестер, Ельзи й Анни, принцес із королівства Арендель. Ельза має неабиякі магічні здібності: вона може заморожувати все, чого торкається. Під час коронації дівчина випадково розкриває свій дар перед усім королівством і все виходить із-під контролю, тому вона змушена втекти. Анна вирушає в подорож, щоб знайти свою сестру та врятувати королівство від вічної зими. Вона отримує допомогу від альпініста Крістофа, оленя Свена та веселого сніговика Олафа. Разом вони стикаються з різними викликами.

Фільм акцентує на важливості сімейних зв’язків, сестринської любові та сили істинної дружби.

Зоотрополіс (2016)

“Зоотрополіс” – анімаційний фільм студії Walt Disney. Він розповідає про  молоду зайчиху на ім’я Джуді, яка мріє стати офіцером поліції. Це стає для неї великим викликом, адже вона має довести свою компетентність та подолати стереотипи. Джуді створює незвичайний союз з лисом на ім’я Нік, і разом вони намагаються розкрити загадковий злочин. 

За допомогою гумору, пригод та важливого підтексту фільм висловлює важливі ідеї про прийняття і подолання стереотипів у сучасному суспільстві.

Рапунцель: Заплутана історія (2010) 

“Рапунцель: Заплутана історія” – це пригодницька комедія від студії Walt Disney, заснована на казці братів Грімм “Рапунцель”. Сюжет містить у собі магію та пригоди. Принцеса Рапунцель народилася з особливими волоссям, яке має цілющу силу. Зла відьма, прикидаючись матір’ю дівчини, закриває її у високій вежі, де вона живе протягом багатьох років. Однак коли злодій Флінн вирішує приховатися в темному місці, яке виявляється територією Рапунцель, починається захоплива історія. Разом вони вирушають у подорож через мальовничий світ, сповнений небезпек і чарів, де зустрічають різних цікавих персонажів. Дорогою вони розкривають таємниці про минуле Рапунцель. 

Аладдін (1992) 

“Аладдін” – це анімаційний фільм, створений студією Walt Disney. Головний герой Аладдін – молодий хлопець, який живе у вигаданому місті Аґраба. Він випадково знаходить чарівну лампу, у якій живе Джин. Чарівник відомий своєю здатністю виконувати три бажання свого власника. Аладдін використовує перше, щоб стати принцом та наблизитися до принцеси Жасмин, яку він полюбив. Проте він швидко розуміє, що насправді важливо – це бути справжнім собою. Тим часом у злого візира Джафара виникає план використати Джина для своїх підступних цілей. Аладдін разом зі своїми друзями повинен подолати ворога та врятувати Аґрабу від його злих намірів.

Таємне життя домашніх тварин (2016)

“Таємне життя домашніх тварин” – це анімаційний комедійний фільм, створений студією Illumination Entertainment. Він розповідає про те, що відбувається з домашніми тваринами, коли їхні господарі виходять з дому. Основний сюжет обертається довкола собаки на ім’я Maкс, який живе у Нью-Йорку. Його життя змінюється, коли господарка привозить додому нового сусіда – великого і замурзаного собаку на ім’я Дюк. Між Максом і Дюком виникає конфлікт, але вони змушені об’єднатися, коли потрапляють у пригоди на вулицях міста. Там песики стикаються з іншими тваринами. Разом вони намагаються розв’язати проблеми та вижити в міському середовищі, де на кожному кроці чатує небезпека. 

Фільм веселий і легкий, а також несе позитивний меседж про дружбу та співпрацю.

Співай (2016) 

“Співай” – це анімаційний мультфільм, який розповідає про пісенний конкурс, організований коалою на ім’я Бастер Мун, щоб врятувати театр від банкрутства. Основні персонажі – це тварини, які представляють різні музичні жанри та стилі. Кожен з учасників має свої власні труднощі та справжні сюжетні лінії. Вони приходять на співочу сцену через різні життєві ситуації та мріють виграти конкурс.

Мультфільм вражає своєю музичною складовою, адже в ньому використовуються популярні пісні, які виконують тварини-герої. “Співай” надає можливість глядачам поринути у світ музики, таланту та самовираження через спів.

Рататуй (2007)

“Рататуй” – це анімаційний фільм від студії Pixar, який розповідає історію про пацюка Ремі, який має неймовірний нюх і смак. Він мріє стати великим кухарем, але величезна перешкода стає на його шляху – вороже ставлення до щурів серед людей. Одного дня він потрапляє до паризького ресторану “Гюсто”, де знаходить союзника в кухарі на ім’я Лінгвіні. Спільно вони намагаються створити найсмачніші страви та вразити критиків і власника ресторану. У цьому процесі друзі переживають багато пригод та непорозумінь. Однак завдяки таланту Ремі та вмінням Лінгвіні, вони вирішують подолати труднощі і стати справжніми героями на кухні та у світі гастрономії.

У пошуках Немо (2003) 

“У пошуках Немо” – це анімаційний фільм від студії Pixar. Марлін – риба-клоун, який втрачає свого сина Немо під час однієї з його пригод в океані. Немо потрапляє до акваріума з водоростями. Марлін вирушає в небезпечну подорож через океан, щоб врятувати свого сина. На своєму шляху він знаходить незвичайних друзів. Разом вони долають шлях через труднощі та небезпеки океану, допомагаючи один одному і намагаючись знайти Немо.

Фільм вражає своїм чуттєвим сюжетом, гумором та чудовою анімацією, розкриваючи теми сімейної любові, дружби та пригод.

Русалонька (1989) 

Мультфільм “Русалонька” – адаптація однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена, створена студією Walt Disney. Основна сюжетна лінія розгортається довкола молодої русалки Аріель, яка живе у водах океану разом зі своєю родиною та друзями. Вона завжди була захоплена світом людей і мріяла побачити життя на суходолі. Одного разу Аріель рятує принца Еріка, який опинився в небезпеці, і закохується в нього. Вона вирішує звернутися до морської відьми Урсули, щоб стати людиною і бути разом з Еріком. Та погоджується виконати бажання, але натомість забирає голос маленької русалки. Аріель стає людиною, але втрачає можливість говорити. Між Аріель і принцом Еріком розгортається романтична історія, але Урсула задумує злочинний план, щоб взяти владу над океаном. 

Мультфільм розкриває теми кохання, пригод та самовідданості.

Історія іграшок (1995)

“Історія іграшок” – це анімаційний фільм від студії Pixar, який розповідає історію іграшкового ковбоя Вуді та космонавта Базза Лайтера, які оживають, коли дитина Анді залишає кімнату. Вони намагаються приховати свою живу природу від людей. Проте ситуація ускладнюється, коли Базз Лайтер випадково опиняється в руках сусіда Сідда, який забавляється мученням своїх іграшок. Вуді разом з іншими іграшками із Сідової кімнати розробляють план порятунку Базза і повернення до Анді. Це призводить до захоплюючих пригод, включаючи погоні та стрілянину з іграшковою армією.

Панда Кунг-Фу (2008) 

“Панда Кунг-Фу” – це анімаційний фільм від студії DreamWorks Animation. По – великий ведмідь-панда, працює на ринку зі своїм батьком. Одного дня він вирушає назустріч своїй мрії, щоб стати великим воїном кунг-фу. Випадково, він обирається як “Обранець”, той, хто володіє великими здібностями і повинен врятувати світ від зловісного ворога Тай Лунга. Та виявляється, що По не має навичок воїна, проте через терпіння, віру в себе і підтримку майстрів кунг-фу, він вирішує взяти свою долю у власні руки. За допомогою своєї унікальної техніки та власного сприйняття кунг-фу, По дивує усіх і долає Тай Лунга, зберігаючи мир у своєму світі.

Фільм вражає глядача чудовою анімацією, гумором та мораллю про те, що можливо досягти успіху, якщо вірити в себе та самовдосконалюватися.

Мадагаскар (2005) 

Мультфільм “Мадагаскар” – це анімаційна пригода від кіностудії DreamWorks Animation, яка розповідає історію чотирьох звірів з Центрального зоопарку в Нью-Йорку. Основні герої – лев Алекс, зебра Марті, гіпопотам Глорія та жираф Мелман – живуть комфортним життям у зоопарку, але одного дня вони вирішують втекти, щоб вирушити на батьківщину. Прибувши на Мадагаскар, герої швидко опиняються в самому серці дикої природи, де зустрічають веселих лемурів, стають частиною африканського дикого світу і долають численні пригоди. 

Фільм поєднує в собі гумор, пригоди та елементи дружби, роблячи його популярним серед глядачів різного віку.

Монстри на канікулах (2012) 

“Монстри на канікулах” – це анімаційний фільм, що розповідає історію про монстрів, які вирішують відпочити на канікулах. Головний герой, граф Дракула, організовує крутий вікенд для своєї доньки Мавіс та інших монстрів. Він відкриває розкішний готель спеціально для монстрів, де вони можуть насолоджуватися відпочинком без будь-яких перешкод. Одного дня до готелю приходить звичайний хлопець на ім’я Джонатан, який навіть не підозрює, що це місце призначене не для людей. Дракула намагається тримати це в таємниці, але все виходить із-під контролю. Усе це призводить до веселих і непередбачуваних подій, що розкривають тему толерантності та прийняття різних індивідуальностей. 

Король Лев (1994) 

“Король Лев” – це анімаційний фільм від студії Disney про пригоди молодого лева Сімби. Основна історія розпочинається із народження левеня, який призначений стати спадкоємцем трону. Дядько Сімби Шрам намагається вбити левеня, але його рятує батько Муфаса, жертвуючи своїм життям. Малий впевнений, що це сталось через нього, тому залишає свій дім. Сюжет розвивається, коли дорослий Сімба повертається, щоб відновити справедливість і взяти на себе відповідальність за свої дії. 

Фільм акцентує на темах дружби, відданості та циклу життя в природі. “Король Лев” завоював серця глядачів своєю захоплюючою історією, музикою та вражаючою анімацією. 

Смурфики (2011) 

“Смурфики” – фільм 2011 року, який поєднує у собі анімацію і живу дію. Основна ідея полягає в тому, що група блакитних чоловічків Смурфиків опиняється у сучасному світі Нью-Йорка через портал, відкритий злим чарівником Гаргамелем. Сюжет розгортається довкола їхніх пригод у мегаполісі, де вони знайомляться з людьми. Їм потрібно знайти дорогу додому та подолати злого чаклуна. Фільм показує низку комічних ситуацій, які виникають через різницю між світом Смурфів і сучасною реальністю. Згодом герої повинні об’єднатися, щоб протистояти Гаргамелю та знайти спосіб повернутися додому.

У пошуках Дорі (2016)

“У пошуках Дорі” – це анімаційний фільм від студії Pixar, який є продовженням мультфільму “У пошуках Немо”. Сюжет обертається довкола Дорі, рибки з короткочасною пам’яттю. Вона вирішує знайти свою сім’ю, про яку майже нічого не пам’ятає. Під час свого пригодницького шляху рибка зустрічає багато нових друзів, включаючи восьминога Хенка, білугу Бейлі та китову акулу Долю. Дорі вирушає в неймовірну подорож через океан, де стикається з різними викликами, але завжди виявляється дуже винахідливою та впертою у досягненні своєї мети.

Фільм викликає сміх та теплі почуття, а також містить важливі повчання про дружбу, віру в себе та важливість сім’ї.

Посіпаки (2015)

“Посіпаки” – анімаційний фільм студії Illumination Entertainment, випущений у 2015 році. Міньйони – жовті, кругленькі створіння з великими очима, які існують тільки для того, щоб служити найстрашнішим злочинцям. Проте їх нещасливі пригоди завжди призводять до того, що їхні патрони вмирають. Троє міньйонів – Кевін, Стюарт і Боб – вирушають у дорогу, щоб знайти нового злочинця, якому вони могли б служити. Під час своєї подорожі вони потрапляють на велику виставку лиходіїв у Нью-Йорку, де зустрічають Скарлет, винахідливу та безжальну злодійку, яка має намір завоювати світ. Міньйони приєднуються до неї і стають частиною її диявольського плану, щоб отримати для неї корону королеви Англії. Однак, як завжди, все йде не так, як планувалося, і міньйони стикаються з безліччю комічних пригод та непередбачуваних ситуацій.

Як приборкати дракона (2010)

“Як приборкати дракона” – це анімаційний фільм, який  розповідає про молодого вікінга на ім’я Хіккуп – незвичайний хлопець, який не відповідає стереотипам свого військового суспільства. Він не такий, як інші вікінги, і не виявляє інтересу до війн і боротьби з драконами, які регулярно нападають на їх селище. У ході навчання Хіккуп випадково натрапляє на пораненого Нічного Змія. Замість того, щоб вбити його, він вирішує приручити цього дракона. Ця незвичайна дружба руйнує стереотипи і починає нову еру відносин між вікінгами та драконами.

Фільм акцентує на тому, що знайти спільну мову і взаєморозуміння можливо навіть з найнеочікуванішими союзниками.

Суперсімейка (2004)

“Суперсімейка” – це анімаційний фільм від студії Pixar. У світі, де супергерої відсторонені від громадськості та змушені приховувати свою суперсилу, родина Парр вирішує вести нормальне, непомітне життя. Одного разу головний герой Боб Парр знову отримує можливість врятувати світ від злочинця. Однак його дії призводять до нових труднощів для його родини, включаючи дружину Хелен  і дітей, кожен з яких також володіє унікальними суперсилами. Разом вони повинні об’єднатися, щоб подолати зло і врятувати світ.

Думками навиворіт (2015)

“Думками навиворіт” – це анімаційний фільм студії Pixar, який розповідає про почуття 11-річної дівчинки на ім’я Райлі, які представлені як анімовані персонажі. Сюжет фільму розгортається в голові головної героїні, де працюють п’ять головних почуттів: Радість, Сум, Гнів, Страх і Відраза. Їхнє головне завдання – керувати емоціями дівчинки та допомагати їй пристосовуватися до нового життя в іншому місті. Одного разу Радість та Сум випадково видаляються з центру управління емоціями і залишаються тільки Гнів, Страх і Відраза, які утворюють дивакуватий тандем. 

Фільм має глибокий сенс, який показує, як розвиваються емоції та як важливо приймати всі аспекти своєї особистості.

Білосніжка і сім гномів (1937)

“Білосніжка і сім гномів” – це класичний анімаційний фільм виробництва Уолта Діснея. Головна героїня, прекрасна принцеса Білосніжка, живе в замку разом зі своєю заздрісною мачухою. Королева керує чарівним дзеркалом, у якого щодня запитує, хто найкрасивіший у світі. Одного разу воно відповідає, що це саме Білосніжка. Заздрість Королеви не знає меж. Вона наказує мисливцю вбити Білосніжку, але той не може цього зробити і відпускає її. дівчина потрапляє в чарівний ліс, де зустрічає сімох гномів, які приймають її і допомагають сховатися від Королеви. Мачуха, дізнавшись, що Білосніжка ще жива, вирішує сама позбутися принцеси і використовує чари для того, щоб змінити свій образ та підступитися до дівчини, однак усе виходить із-під контролю.

Красуня і чудовисько (1991)

“Красуня і чудовисько” – це анімаційний фільм від студії Walt Disney, заснований на казці Жана-Марі Лепренса “Красуня і чудовисько”. Він став одним із найуспішніших та найбільш популярних анімаційних фільмів. Це історія про молоду і красиву дівчину на ім’я Бель. Одного разу її батько заблукав у лісі і натрапив на будинок Чудовиська. Бель рятує його, але натомість залишається в замку Чудовиська. Насправді це принц, який опинився під чарівним закляттям через його самовпевненість і безжальність. Розвіяти чари може тільки справжнє кохання.

Фільм “Красуня і чудовисько” відзначається чудовою музикою, захоплюючим сюжетом та вражаючою анімацією.

Корпорація монстрів (2001)

“Корпорація монстрів”  – анімаційний фільм від студії Pixar. У місті Метрополіс знаходиться завод, де страх використовується для виробництва енергії. Монстри проникають в кімнати дітей через двері, які ведуть у їхні страхітливі світи. Усе змінюється, коли маленька дівчинка на ім’я Бу потрапляє до світу монстрів. Це ставить під загрозу всю їхню систему, оскільки діти їх більше не бояться. Монстри вирішують допомогти Бу повернутися до її світу, уникнути небезпеки і водночас з’ясувати, що страх – це не єдина емоція, якою можна живитися. 

Фільм розкриває теми дружби, прийняття та переосмислення стереотипів.

Назва Оцінка IMDb
Шрек7.9
Льодовиковий період7.5
Крижане серце7.4
Зоотрополіс8
Рапунцель: Заплутана історія7.7
Аладдін8
Таємне життя домашніх тварин6.5
Співай 7.1
Рататуй8.1
У пошуках Немо8.2
Русалонька7.6
Історія іграшок8.3
Панда Кунг-Фу7.6
Мадагаскар 6.9
Монстри на канікулах7
Король Лев8.5
Смурфики5.4
У пошуках Дорі7.2
Посіпаки6.4
Як приборкати дракона8.1
Суперсімейка8
Думками навиворіт8.1
Білосніжка і сім гномів7.6
Красуня і чудовисько8
Корпорація монстрів8.1

Питання – відповідь 

Які мультфільми вийшли у 2023 році?

У 2023 році на телеекрани вийшли такі мультфільми, як: “Мавка. Лісова пісня”, “Бебі Бос: назад до колиски”, “Аргонатси. Нова Легенда”, “Тролі: Знову разом”, “Кракен-дівча на ім’я Рубі”, “Рок Дог-3” та інші.

З якого віку дитині можна дивитися мультфільми?

За рекомендацією ВООЗ, дітям можна дивитися мультфільми з 3-ох років.

Які найкращі українські мультфільми ХХ століття?

До найкращих українських мультфільмів ХХ можна віднести “Жив-був пес” (1982), “Як Петрик П’яточкін слоників рахував” (1984), “Капітошка” (1980), “Козаки” (1967-2008), “Івасик-Телесик” (989), “Котик та Півник” (1991), “Колосок” (1982), “Кривенька Качечка” (1992), “Котигорошко” (1970), “Енеїда” (1991) та інші.