Професійна чистка шкіри має стабільний попит у салонах краси та косметологічних клініках. На відміну від механічної чистки, ультразвукове професійне очищення відзначається більш щадним впливом. При проведенні процедури використовується апарат для ультразвукової чистки обличчя (скрабер), який діє на шкірні покриви хвилями ультразвуку. Апарати складаються з основного блоку, а також маніпули, за допомогою якої здійснюється очищувальна дія. В процесі застосування порушується адгезія між ороговілими клітинами шкіри, які на 80% складаються з кератину й утворюють зовнішній шар шкіри відносно епідермісу. Також під впливом ультразвуку ефективно видаляються надлишки себуму з пор.
Частота випромінювання не перевищує 28 кГц, а потужність пристрою становить до 2 Вт/см². Така інтенсивність впливу не становить небезпеки для шкірних покривів і не спричиняє їх пошкодженню. Крім безпосереднього впливу ультразвуку, маніпула має також мікромасажну дію. Таким чином стимулюється кровообіг, досягається загальне оздоровлення.
Для яких цілей використовується прилад для ультразвукового чищення обличчя?
Показаннями до апаратної УЗ чистки є:
- Жирна шкіра, чорні крапки, виражене акне.
- Розширені пори, схильні до утворення комедонів.
- Вікові зміни, в тому числі зморшки.
- Погіршення тонусу шкіри, тьмяний або блідий її тон.
Поряд з розв’язанням згаданих проблем, забезпечується покращення загального стану шкіри завдяки стимуляції вироблення колагену, місцевого кровообігу та лімфотоку.
Крім ситуацій з наявністю протипоказань (онкологічні захворювання, пошкодження та запалення на ділянці, яка піддається обробці, дерматит, псоріаз, екзема, алергічні прояви, пошкодження лицевих нервів, вагітність, період менструації), процедура цілковито безпечна. Після неї немає реабілітаційного періоду, вона не вимагає внесення змін у звичний спосіб життя. Проте після сеансу протягом 12 годин варто утриматися від впливу прямого сонячного проміння, нанесення декоративної косметики.
За якими характеристиками слід обирати апарат для уз чистки?
При виборі обладнання потрібно орієнтуватися на такі критерії:
- Призначення приладу. Це може бути професійний скрабер, розроблений виключно для використання лікарем-косметологом в умовах косметологічної клініки або салону краси, так і домашній, що підходить для самостійного застосування. Останні мають меншу потужність та перелік функцій і налаштувань.
- Діапазон можливих частот. Вища частота коливань ультразвукової хвилі означає більш поверхневий вплив, у глибокі шари шкіри ультразвук проникає при частоті від 21 кГц. На сучасних високотехнологічних приладах частоту можна регулювати від 21 до 40 кГц.
- Потужність. Інтенсивність дії на шкірний покрив, а також кількість споживаної електроенергії залежить від потужності. Як правило, вона коливається у діапазоні від 1.5 до 3 Вт на см2.
- Комплектація. Базові набори включають лише сам апарат, стандартну насадку на маніпулу та інструкцію для користувача. До розширених комплектів можуть входити додаткові силіконові насадки для вразливих ділянок шкіри, а також спеціальні засоби для обробки проти акне, запалень, антибактеріальні тощо.
Враховується також кількість функцій. Чимало моделей техніки суміщають у собі кілька функцій, й передбачають присутність окремої маніпули для кожної з них. Це може бути мезотерапія, кавітація, ліфтинг, лазерні процедури й т.д. Придбавши таке устаткування, не доведеться окремо купувати апарати для фонофорезу, іонофорезу, RF-ліфтингу тощо, адже всіма цими функціями володіє один пристрій.