Біль у грудях зліва: чи це ознака серцевого нападу?

Зміст

Біль у грудях зліва може бути ознакою небезпечних станів, зокрема інфаркту міокарда (серцевий напад) або емболії легеневої артерії. Якщо ви відчуваєте сильний, стійкий біль у грудях зліва важливо негайно звернутися за медичною допомогою. В INVIVO CLINIC доступний широкий спектр лабораторних (ліпідний профіль, дослідження коагуляції, натрійуретичні пептиди, рівні серцевих ферментів тощо) та інструментальних досліджень (ЕКГ, холтер моніторинг, УЗД серця) для виявлення конкретних причин болю у грудях. 

Які найпоширеніші причини болю в грудях зліва?

Інфаркт міокарда або серцевий напад виникає внаслідок обструкції коронарної артерії, що спричиняє руйнування частини серцевого м’яза. Причиною закупорки коронарної артерії є холестеринові відкладення (бляшки), які характерні для всіх серцево-судинних захворювань. Від цієї патології найчастіше страждають чоловіки старше 55 років та жінки віком від 65 до 70 років. Серед характерних ознак інфаркту міокарда виділяють:

  • різкий, постійний біль у грудях, що стискає грудну клітку, ніби лещата, та часто іррадіює в ліву руку або щелепу
  • сильна втома
  • поколювання в руках
  • підвищена пітливість
  • запаморочення
  • задишка
  • нудота

Емболія легеневої артерії – це закупорка тромбом легеневої артерії або однієї з її гілок. Уражені легені не можуть постачати кисень до тіла. Серед факторів ризику спостерігають хірургічні процедури, фізичні травми, порушення згортання крові, пов’язані зі спадковими захворюваннями, або прийом оральних контрацептивів. Клінічні ознаки легеневої емболії включають:

  • сильний біль у грудях та біль у нозі
  • почервоніння ноги, яке викликане згустком крові, що блокує велику вену
  • раптова задишка
  • непритомність
  • відкашлювання з дихальних шляхів крові або кров’янистого мокротиння

Розшарування аорти – виникає, коли внутрішній шар стінки аорти, найбільшої артерії в організмі, розривається.Патологія найчастіше вражає чоловіків старше 50 років, які страждають від високого кров’яного тиску та характеризується сильним болем у грудях, який може віддавати в спину та поперек.

Гострий перикардит – запалення перикарда, що супроводжується накопиченням рідини, яка перешкоджає скороченню серця. Хвороба супроводжується раптовим сильним болем у грудях, який посилюється на вдиху та полегшуються при нахилі вперед.

Інші захворювання пов’язані з респіраторними інфекціями: пневмонія, пневмоторакс, вірусний плеврит або Covid-19 

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ): стан, при якому шлунковий сік потрапляє в стравохід, викликаючи подразнення. Біль при ГЕРХ часто описують як печіння за грудиною, яке може посилюватися після їжі або в положенні лежачи.

Травма, перелом ребер, забій або інші травми.

Підготовка до аналізу

Для лабораторних досліджень використовується венозна кров. Забір матеріалу проводиться натщесерце. За 12 годин до аналізу слід відмовитися від жирної їжі, вживання алкоголю, нікотину та будь-яких ліків. Якщо ви не можете скасувати вживання препаратів, повідомте про це співробітнику лабораторного відділення. За день до аналізу обмежити фізичні навантаження. У день дослідження для полегшення забору крові можна випити склянку негазованої води.

Інструментальні обстеження (ЕКГ, холтер моніторинг, УЗД серця) не вимагають спеціальної підготовки. За декілька годин до обстеження не рекомендовано використовувати мазі або креми в області грудей. Це потрібно для кращої фіксації датчиків сердечного ритму.

Розшифровка

Результати лабораторних та інструментальних обстежень не є діагнозом та вимагають комплексного розгляду терапевтом або кардіологом.

Записуйтесь на комплексні обстеження до

INVIVO CLINIC та дізнавайтесь все про своє здоров’я.

Дізнатися інформацію про доступні аналізи, акційні пропозиції або знайти найближчий до вас пункт забору можна на сайті https://invivo.ua/uk/clinic/

INVIVO: щодня піклуємось про здоров’я українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *