Чому багатьом літнім людям та інвалідам буде краще жити в будинку престарілих

будинок престарілих
Зміст

Ось приходить старість та немічність і людина вже потребує додаткового догляду, що може бути складно організувати для її родичей. Коли сім’я не може якісно попіклуватися про дідуся чи бабусю, забезпечити необхідне регулярне лікування чи якісь процедури, а тим паче, коли людина похилого віку залишається сама без родичів, варто подумати про те, щоб приїхати у будинок престарілих, такий як Тиха Гавань. Тут працюють дбайливі співробітники, завданням яких є піклування про старих та хворих, підтримання не тільки фізичного стану, але й психологічного здоров’я. Варто знати, в яких випадках людині буде краще жити в закладі для людей похилого віку та при яких умовах це взагалі можливо.

Класифікація стаціонарів

Такі заклади можуть приймати людей певних категорій і відповідно до цього їх класифікують на ті, що:

  • надають послуги інвалідам першої та другої групи, яким вже виповнилось 18 років, та похилим громадянам;
  • призначені для розміщення людей із відхиленнями психоневрологічного типу;
  • вважаються геронтологічними центрами та призначені для літніх людей, яким важко піклуватися самим про себе.

Коли краще переїхати до закладу

Здебільшого причиною є неможливість далі піклуватись про самого себе та відсутність такої можливості у родичів. Варто назвати ще кілька причин переселення з власного будинку в заклад для престарілих:

  • одиноке життя та неможливість піклуватись про себе;
  • складні захворювання суставів тощо, що призвели до проблем із пересуванням, прийняттям душу/ванни, походом до туалетної кімнати, приготуванням їжі тощо;
  • захворювання, що погіршують роботу мозку і в результаті яких людина часто забуває, хто вона і де живе, плутає знайомих та незнайомих, не може самостійно приймати рішення і т.д.;
  • тяжкий стан здоров’я після інсульту, необхідність в постійному догляді.

Сприятлива атмосфера для комфортного життя у будинках престарілих

Можливо, в майбутньому державні будинки для поселення людей похилого віку будуть доступні більш широкому кругу населення та будуть мати вищі стандарти якості для проживання. А сьогодні гарною альтернативою є приватні заклади, що забезпечують найліпший догляд, високий рівень безпеки, а також боряться за поліпшення фізичного і психологічного стану кожного клієнта.

Тут часто можна побачити різноманітні технології спілкування та ігри, які відбуваються між проживаючими тут людьми та персоналом. Це робиться задля покращення настрою та самопочуття, створення відчуття впевненості у безпеці. Коли людина знаходиться у постійному позитивному оточенні та серед людей, де вона може посміхатися, бути розслабленою, вільно пересуватися та жестикулювати, це значно допомагає поліпшенню загального стану здоров’я.

В будинку престарілих навіть найодинокіша бабуся, що довго жила сама, може знову відчути усі радощі спілкування. При цьому зникає побоювання щодо таких елементарних питань, як приготування їжі, похід до магазину/аптеки, вчасний прийом ліків та ін. Професійні заклади дарують старій людині можливість знову відчути звичайні мирські радощі та отримати необхідне піклування.