Чим небезпечний стрес та як його виявити

Зміст

Люди, робота яких пов’язана з підвищеною мозковою, фізичною та емоційною активностями мають високу схильність до стресів та неврозів. Той, хто довго перебуває у стресі, крім негативних відчуттів — пригніченості, страху, занепокоєння та гніву, більш схильні до розвитку аутоімунних та психічних захворювань. Щоб підтримати імунну і нервову систему у цьому скрутному стані, лікарі рекомендують приймати Доппельгерц актив. Цей засіб містить комплекс вітамінів та мінералів, які сприяють підвищенню стійкості організму до стресу.

Симптоми хронічного стресу

Стресовий стан — це одна з реакцій людського організму, яка виникає у відповідь на переживання напруженої, надзвичайної ситуації. Кожна людина час від часу зіштовхується з певними труднощами та трагедіями, проходження яких дається вкрай важко. Під час стресу та для полегшення виходу з нього, організм починає активно виробляти адреналін, кортизол та пролактин. Вчені стверджують, що короткотривалі стресові ситуації є корисними для людей. Проте коли патологія приймає хронічний характер, вона починає негативно впливати на якість життя та здоров’я хворого. Щоб запобігти цьому, варто вчасно звернутися до лікаря, під час появи перших ознак хвороби:

  1. підвищеної дратівливості;
  2. порушенні когнітивних функцій (пам’яті, мислення, концентрації);
  3. сонливості чи безсоння;
  4. постійних головних болів;
  5. апатичності та замкнутості;
  6. тривожності, відчутті страху;
  7. депресії.

У стресових ситуаціях відбувається інтенсивний розпад білків, значно зменшується кількість вітамінів, що призводить до патологічної втоми й хворобливого вигляду. Для боротьби з цими негативними наслідками, медики рекомендують приймати вітамінні комплекси.

До яких ускладнень призводять стресові розлади

Попри недооцінювання хронічного стресу, він потребує лікування та корекції. Відсутність своєчасної терапії залишає непоправний відбиток на роботі всіх органів та систем. Основними патологіями, які виникають на тлі стресового стану є:

  1. панічні атаки;
  2. підвищена тривожність;
  3. суїцидальні думки;
  4. фобії та неврози;
  5. посттравматичний стресовий розлад;
  6. захворювання органів шлунково-кишкового тракту;
  7. безпліддя й сексуальні розлади;
  8. атеросклероз;
  9. серцеві напади.

Внаслідок стресу організму складніше протистояти вірусам та бактеріям, що підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань. Під час ознак хронічного стресу необхідно звернутися по медичну допомогу. Лише комплексне лікування здатне допомогти у розв’язанні проблеми та запобіганні появи ускладнень.