Екотуризм в Україні

Зміст

Що ж таке екотуризм?

Екотуризм – це подорожі до природних недоторканих людиною територій. Відвідування природоохоронних об’єктів. Такий вид туризму захоплює, навчає, застерігає, а головне – несе мінімальну шкоду довкіллю. Цікавим є той факт, що за кошти екотуристичного туру, підтримують природний баланс даних територій. Тому, такий вид туризму можна вважати волонтерським. Тож приємно усвідомлювати, що гроші, витрачені вами на придбання туру, будуть використані на збереження всього живого на планеті.

Особливості зеленого туризму

Екотуризм сміливо можна назвати зеленим туризмом. Збереження природи – єдина причина розвитку цього напрямку. На жаль, останнім часом більшість людей не усвідомлює тієї катастрофи, яка насувається на нас та на майбутнє наше покоління. Якщо зараз не зупинитися, не розпочати відтворення навколишнього  середовища, нащадкам доведеться виживати на планеті. Особливістю зеленого туризму є зменшення негативного впливу людини на природу.

Наразі велика кількість людей мешкає у містах серед багатоповерхівок, сірості та втомлюваності. Всі вони, як один, мріють про відпочинок на природі. Возз’єднатися в єдине ціле і просто відпочити, привести до ладу свої думки. Саме в такий момент прийде на допомогу еко тур.

Закон 2010 року

Екотуризм обов’язково має містити в собі елементи усвідомленого позитивного ставлення до довкілля, а не тільки його використання. Тому в 2010 році до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» додано поправки. Вони забороняють всі види туризму на території природних заповідників. Будь-який, навіть мінімальний, вплив зеленого туризму буде негативним для дикої природи. Туристи з необачності можуть спровокувати лісову пожежу, засмітити довкілля, а найголовніше- витоптати рослинний світ,  прокладаючи собі шлях.

Екотуризм в Україні

Екотуризм в Україні – це новий напрямок відпочинку, який останнім часом набуває неабиякої популярності. Втомившись, ми бажаємо відпочити. Хтось летить до Єгипту, хтось мандрує Європою. А є і такі, котрим хочеться спокою. Погуляти лісом із кошиком, назбирати ягід чи грибів, насолодитися співом птахів, попити джерельної води і просто злитися з природою! Що може бути кращим ніж прокинутися в наметі на березі річки та зустріти схід сонця?

А ще є безліч цікавих територій на України. Якщо вам до вподоби такий вид туризму, тому обов’язково відвідайте ці місця:

  • Закарпаття. Завдяки відсутності промисловості, тут збереглася первозданна природа. Різноманітні трав’яні пахощі, кришталеві джерела, та гостинність місцян не залишать вас байдужими.
  • Полтавщина. Тут на березі річок Ворскла, Хорола, Сули та Псел на вас чекають чудові краєвиди. Родзинкою є гончарна столиця України – село Опішня та Гоголівський хутір Диканька.
  • Чернігівщина. Природний парк Беремицьке. Це місце відоме завдяки нової технології, яка тут використовується. І це ревайлдинг – відновлення дикої природи.
  • Дніпро. Ця надзвичайна річка пропонує любителю екотуризму незабуваємі спогади. 

А ще величезна кількість місць, яка чекає і манить своєю недоторканністю.

Пам’ятка туристу

  1. По-перше: потрібно пам’ятати про  власну безпеку.
  2. По-друге: зазделегідь сплануйте маршрут.
  3. По-третє: ваша валіза повинна бути зручною та легкою.
  4. По-четверте: зберіть власну аптечку.
  5. По-п’яте: не забудьте зарядні пристрої.
  6. По-шосте: ви повинні мати запас їжі, води та теплий одяг.
  7. По-сьоме: не нашкодьте довкіллю.

А головне – не забудьте взяти у подорож чудовий настрій та вірних друзів.

Гарного відпочинку!