Корисні ідеї щодо облаштування маленької кухні

Зміст

У більшості українських квартир розмір кухні не перевищує 10–12 м². При цьому розмістити в приміщенні потрібно багато чого: місце для приготування їжі, велику побутову техніку, стіл зі стільцями або м’яким куточком і так далі. Про те, як гармонізувати, розумно облаштувати та візуально розширити маленьку кімнату, розповідаємо далі. 

Ремонт у світлих тонах

Оздоблення приміщення в білому, молочному, бежевому кольорі візуально робить його набагато більшим і просторішим. Можна обрати світлі стіни з використанням декоративного тинькування, яке легко миється і не вбирає забруднення, а підлогове покриття зробити контрастного відтінку. Стануть в пригоді також глянцеві натяжні стелі, які відображають світло і візуально розширюють простір.

Вбудована побутова техніка

Більшість побутових пристроїв можна сховати за меблевими фасадами або інтегрувати в кухонний гарнітур, щоб виграти кілька сантиметрів вільного простору та прибрати від сторонніх очей дроти, роз’єми тощо. Можна вибрати для маленької кухні вбудовану духову шафу і варильну поверхню, посудомийну машину і не тільки. Зверніть увагу і на місце для миття посуду. Найкраще перевірити ціни на кутові мийки, які інтегруються в стільницю та займають мінімум корисного простору, на відміну від класичних варіантів.

Високі шафи-пенали

Згодом на кухні збирається безліч корисних, але рідко використовуваних речей, наприклад:

  1. міксери та занурювальні блендери;
  2. форми для випікання;
  3. святкові келихи;
  4. похідні каструлі;
  5. сухі продуктові запаси та консерви.

Для їхнього зберігання ідеально підходять верхні полиці високих пеналів — від 180 см. Вузькі та довгі меблі не займають багато корисного простору в приміщенні, і дають можливість розмістити все необхідне в одній кімнаті.

Арка замість дверей

Двері на кухню сама по собі займає трохи місця, але через необхідність її відкриття буває неможливим поставити поруч необхідні меблі або побутову техніку. Розв’язати проблему можна, замінивши стандартний отвір на відкриту арку. Виглядає такий ремонт ефектно та стильно, головне — встановити над кухонною плитою потужну витяжку та використовувати її при кожному приготуванні їжі з різким ароматом, щоб запах не розповсюджувався по квартирі.

Стіл-трансформер

Розкладні столи знайомі всім з дитинства, але сьогодні ринок меблів пропонує набагато більш елегантні та акуратні варіанти на будь-який смак та гаманець. Для маленької кухні та великої родини ідеальні розсувні варіанти, які у складеному вигляді займають не більше метра, а після трансформації можуть бути довжиною до 2-2,5 м.

Стиль мінімалізму

Важливе правило невеликого приміщення — відсутність будь-яких зайвих деталей. Щоб не перевантажувати візуально кімнату, потрібно відмовитися від громіздких ваз, незграбних картин на стінах, масивних предметів декору, текстильних виробів з бахромою. Маленька кухня, виконана в дусі мінімалізму, завжди здається більш просторою та затишною.