Криптовалюти з найвищою капіталізацією: особливості процесу

Зміст

Аналізуючи графік криптовалют, цінові показники та ряд особливостей, варто звернути увагу на ще одну характеристику проєкту – капіталізація. Це сума ринкової вартості всіх доступних на крипторинку монет або токенів визначеного проєкту. Капіталізація криптовалют обчислюється множенням ціни кожної одиниці крипти на загальну кількість монет, що перебувають в обороті на ринку в поточний період часу.

Що можна дізнатись, аналізуючи капіталізацію Біткоїну та інших активів?

Капіталізація є важливим показником ринкової значущості та стабільності цифрового активу. Цей показник відображає загальний інтерес та довіру до обраної криптовалюти серед інвесторів та учасників ринку.

  • Висока капіталізація може свідчити про широке застосування та популярність криптовалюти, а також про її відповідну ліквідність. Це може бути важливим фактором для інвесторів, оскільки висока капіталізація може свідчити про більшу стабільність та меншу волатильність. Проте зверніть увагу, що курс криптовалюти не завжди може відповідати рівню капіталізації.

Крім того, представлений параметр також може використовуватися для порівняння різних активів між собою, щоб визначити їхню ринкову частку та відносний розмір.

ТОП 10 криптовалют за капіталізацією

Список цифрових монет за представленою особливістю може постійно оновлюватись, проте серед усього масиву проєктів можна виділити наступний ТОП криптовалют:

  1. Bitcoin (BTC).

Перша й найвідоміша криптовалюта, яка була створена в 2009 році і є найбільш розповсюдженою на сьогодні. Якщо ви знаєте, що таке Біткоїн, то точно звернете увагу на те, що саме цій монеті характерна найбільш висока ринкова капіталізація.

  1. Ethereum (ETH).

Ethereum – це блокчейн-платформа, яка дозволяє створювати розумні контракти та децентралізовані додатки DApps. Цифровий актив платформи в рейтингу криптовалют має другу за величиною капіталізацію після Bitcoin.

  1. Binance Coin (BNB).

BNB – це внутрішній токен біржі Binance. Сьогодні монета використовується для зниження вартості торгів та оплати комісій на найбільшій у світі біржі з обміну Біткоїнів та інших цифрових монет.

  1. Solana (SOL).

Solana – це блокчейн-платформа, яка прагне забезпечити високу швидкість та низькі комісії за транзакції. Токен SOL добре відомий на крипторинку, бо його часто використовують у інвестиційних цілях.

  1. Cardano (ADA).

Cardano – ще один майданчик на основі блокчейну, який направлений на забезпечення більшої масштабованості та безпеки, використовуючи протокол Proof of Stake.

Серед криптовалюти зі списку також можна виділити наступні проєкти та їхні цифрові активи: Ripple (XRP), Polkadot (DOT), USD Coin (USDC), Avalanche (AVAX), Tron (TRX).