Молитви перед сповіддю

Зміст

Молитва перед сповіддю є важливим етапом духовної підготовки до покаяння та очищення душі. Вона допомагає вірянину зосередитись на своїх гріхах, усвідомити свої помилки та звернутись до Бога з проханням про прощення. Особливо важливою є молитва перед сповіддю та причастям православна, адже це час, коли вірянин готується прийняти святі таїнства, що є важливими для духовного зцілення. У цьому процесі молитва стає важливим інструментом для того, щоб очистити своє серце і в душевній гармонії звернутися до Бога.

Молитви до сповіді

Молитви до сповіді є важливими для духовної підготовки перед покаянням. Вони допомагають вірянину зосередитись на своїх гріхах, усвідомити свої помилки й звернутися до Бога з щирим прощенням. Ось кілька молитов, які можуть стати в пригоді перед сповіддю.

“Прийми, о Господи Боже, моє каяння істинне, бо по правді жалію за великі прогрішення мої і оплакую переступи мої. Не зважай, о Господи, на множество гріхів моїх, а подай мені велике милосердіє Твоє і прости мене. Як ласкаво прийняв Ти Петра Апостола, і жінку-хананейку, і Марії Магдалини щире покаяння, так вислухай і мене, відпусти мені тяжку вину мою і прийми мене в святу ласку Твою.
Перепрошую Тебе смиренно, Господи Боже мій, за легкодумність мою, прости й відпусти тяжкий гріх мій, не зо злоби согрішила я, а через неміч свою. Нині каюся і оплакую легкодумність свою, і не тому жалую, що на кару вічную заслужила, а що доброту й святість Твою зневажила й заслужила на гнів Твій. Не будуча кара смутить мене, а полумінь сумління пече душу й серце моє безустанно. Приклонивши коліна і проливаючи щиро сльози, молю Тебе, благий Господи мій, споглянь ще раз на мене, щиро бо плачу, істинно каюся, і помилуй мене.
Стидаюся, Господи мій, і не можу поглянути на Висоти Небесні, зненавиділа я гріх мій. Не бажаю більше робити його. Ти ж, милосердний Господи, молю Тебе смиренно, подай мені ласку Твого Духа Святого, щоби я могла схильності до гріха оминути і злі почування свої відкинути, щоби ніколи більш не грішити.
Амінь”


“Найдорожчий Ісусе! Нехай завжди й на всі віки буде слава й подяка Тобі, присутньому в Пресвятій Євхаристії! Любове, достойна всякої любови небесної і земної! Любове, що з незвичайної ласкавості Своєї зробила ласку прийняти людську природу ради нас, грішників невдячних, і в часі бичування болючого вилила Свою Кров найдорожчу і винищила Себе на соромнім хресті для життя вічного всіх! Тепер я просвічений(а) вірою живою, з щирим почуванням душі та запалом серця молю Тебе покірно: через безмірні заслуги Твоїх Страстей, дай мені силу та мужність, щоб я винищив(ла) всі свої нахили злі, що панували в моєму серці, та щоб славив(ла) Тебе навіть у найприкріших смутках, служив(ла) Тобі точним сповненням усіх обов’язків своїх і так ненавидів(ла) гріх, що дійшов(ла) до святости правдивої.
Амінь”


“Небесний Отче! Ось я, Твоє грішне дитя, наближаюся до Тебе з усією покорою серця, аби виблагати Твоє прощення. Прагну очистити мою душу від численних гріхів, якими я Тебе образив. Хочу, щоб моя сповідь була проведена добре і була святою, і з Твоєю допомогою щиро прагну виправитися. Зішли Духа Святого до серця мого і підтримай мене своєю благодаттю. Прийди, Духу Святий, освіти мій розум, аби гріхи свої я ретельно пізнав, зворуши мою волю, аби я за них сердечно жалкував, щиро з них висповідався і рішучо виправився. О Маріє, Спасіння грішників, заступайся за мене! Святий Ангеле-Хранителю, мій святий Покровителю, випросіть для мене благодать доброї святої сповіді. Амінь.”


“Господи Боже Милосердний, не знаю, як сьогодні смію стати перед Твоїм Святим Образом. Ти обдарував і обдаруєш мене завжди Своїми Щедротами та Ласками, а я, невдячний, ображаю Тебе гріхами своїми. Але сьогодні, Господи, хочу щиро навернутися й Тебе випросити, щоб гнів Твій справедливий не впав на мене, через мою прив’язаність до гріхів. Дай мені, Господи, силу й пам’ять пригадати собі всі провини мої й висповідатися сьогодні та покаятися. І дай мені, Благий, Мудрість, щоб я ніколи вже не образив Тебе ні ділом, ні словом, ні думкою. Дай мені, Господи, глибокий жаль за гріхи й тверде переконання ніколи вже не ображати Тебе.
Амінь”


“Небесний Отче! Ось я, грішна дитина Твоя, приступаю до Тебе з усією покорою серця, щоб виблагати Твоє прощення. Прагну очистити свою душу з численних гріхів, якими я Тебе образив. Хочу відбути добру святу сповідь і з Твоєю допомогою щиро виправитися. Зішли Святого Духа в моє серце і підтримай мене Твоєю благодаттю! Прийди, Святий Духу, освіти мій розум, щоб я свої гріхи ретельно розпізнав, зворуши мою волю, щоб я про них сердечно шкодував, щиро з них посповідався і рішуче виправився. О Маріє, Притулку грішних, випроси мені благодать доброї сповіді. Амінь. Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, і на землі, як на небі. Хліб нас насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Амінь. Радуйся, Маріє, благодаті повна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого, Ісус. Свята Маріє, Мати Божа, молись за нас, грішних, нині і в годину смерті нашої. Амінь.”

Молитва перед сповіддю старослов’янською

Старослов’янська молитва перед сповіддю є давньою і традиційною формою молитви, яка допомагає вірянам проникнути в глибину свого покаяння. Вона має особливий духовний зміст і використовувалася в стародавні часи для підготовки до важливого таїнства.

“Го́споди Бо́же мой, вім, я́ко нісьм досто́їн, ніже́ дово́лен, да под кров вни́деши хра́ма душі́ моєя́, зане́же весь пуст і па́лся єсть, і не і́маши во мні мі́ста досто́йна, є́же главу́ подклони́ти. Но я́коже с висоти́ нас ра́ди смири́л єси́ Себе́, смири́ся і ни́ні смире́нію моєму́; і я́коже восприя́л єси́ в верте́пі і в я́слех безслове́сних возлещи́, си́це восприйми́ і в я́слех безслове́сния моєя́ душі́, і во оскверне́нноє моє́ ті́ло вни́ти. І я́коже не неудосто́їл єси́ вни́ти і свечеря́ти со грі́шники в дому́ Си́мона прокаже́ннаго, та́ко ізво́ли вни́ти і в дом смире́нния моєя́ душі́, прокаже́нния і грі́шния. І я́коже не отри́нул єси́ подо́бную мні блудни́цю і грі́шную, прише́дшую і прикосну́вшуюся Тебі́, си́це умилос́ердися і о мні, грі́шнім, приходя́щем і прикаса́ющем Ті ся. І я́коже не возгнуша́лся єси́ скве́рних єя́ уст і нечи́стих, цілу́ющих Тя, ніже́ мої́х возгнуша́йся скве́рнших о́ния уст і нечи́стших, ніже́ ме́рзьких мої́х і нечи́стих усте́н, і скве́рнаго і нечи́стійшаго моєго́ язи́ка. Но да бу́деть мі угль Пресвята́го Твоєго́ Ті́ла і Честни́я Твоєя́ Кро́ве во освяще́ніє, і просвіще́ніє, і здра́віє смире́нній моє́й душі́ і ті́лу, во облегче́ніє тя́жестей мно́гих мої́х согріше́ній, в соблюде́ніє от вся́каго дия́вольськаго ді́йства, во отгна́ніє і возбране́ніє зла́го моєго́ і лука́ваго оби́чая, во умерщвле́ніє страсте́й, в снабді́ніє за́повідей Твої́х, в приложе́ніє Боже́ственния Твоєя́ благода́ті і Твоєго́ Ца́рствія присвоє́ніє. Не бо я́ко презира́яй прихожду́ к Тебі́, Христе́ Бо́же, но я́ко дерза́я на неізрече́нную Твою́ бла́гость; і да не на мно́зі удаля́яйся обще́нія Твоєго́, от ми́сленнаго во́лка звіроуловле́н бу́ду. Ті́мже молю́ся Тебі́: я́ко єди́н сий Свят, Влади́ко, освяти́ мою́ ду́шу і ті́ло, ум і се́рдце, чревеса́ і утро́би, і всего́ м’я обнови́, і вкорени́ страх Твой во удесі́х мої́х, і освяще́ніє Твоє́ неот’є́млемо от мене́ сотвори́; і бу́ди мі помо́щник і засту́пник, окормля́я в ми́рі живо́т мой, сподобля́я м’я і одесну́ю Тебе́ предстоя́нія со святи́ми Твої́ми, моли́твами і моле́ньми Пречи́стия Твоєя́ Ма́тере, невеще́ственних Твої́х служи́телей і пречи́стих сил, і всіх святи́х, от ві́ка Тебі́ благоугоди́вших. Амі́нь.”


“Єди́не чи́стий і нетлі́нний Го́споди, за неізрече́нную ми́лость человіколю́бія на́ше все восприє́мий сміше́ніє от чи́стих і ді́вственних крове́й, па́че єстества́ Ро́ждшия Тя, Ду́ха Боже́ственнаго наше́ствієм і благоволе́нієм Отця́ присносу́щнаго, Христе́ Ісу́се, Прему́дросте Бо́жия, і Ми́ре, і Си́ло. Твої́м восприя́тієм животворя́щая і спаси́тельная страда́нія восприє́мий: Крест, гво́здія, копіє́, смерть, — умертви́ моя́ душетлі́нния стра́сті тіле́сния. Погребе́нієм Твої́м а́дова пліни́вий ца́рствія, погреби́ моя́ благи́ми по́мисли лука́вая сові́тованія і лука́вствія ду́хи разори́. Тридне́вним Твої́м і живоно́сним воскресе́нієм па́дшаго пра́отця возста́вивий, возста́ви м’я гріхо́м попо́лзшагося, о́брази мні покая́нія предлага́я. Пресла́вним Твої́м вознесе́нієм плотсько́є обожи́вий восприя́тіє і сіє́ десни́м Отця́ сіді́нієм почти́й, сподо́би м’я прича́стієм Святи́х Твої́х Та́їн десну́ю часть спаса́ємих получи́ти. Сни́тієм Уті́шителя Твоєго́ Ду́ха сосу́ди че́стни свяще́нния Твоя́ ученики́ соді́лавий, прия́телище і мене́ покажи́ Того́ прише́ствія. Хотя́й па́ки прийти́ суди́ти вселе́нній пра́вдою, благоволи́ і мні усрі́сти Тя на о́блаціх, Судію́ і Созда́теля моєго́, со всі́ми святи́ми Твої́ми: да безконе́чно славосло́влю і воспіва́ю Тя, со Безнача́льним Твої́м Отце́м, і Пресвяти́м, і Благи́м, і Животворя́щим Твої́м Ду́хом, ни́ні, і при́сно, і во ві́ки віко́в. Амі́нь.”


“Вім, Го́споди, я́ко недосто́йні причаща́юся Пречи́стаго Твоєго́ Ті́ла і Честни́я Твоєя́ Кро́ве, і пови́нен єсьм, і суд себі́ ям і пію́, не разсужда́я Ті́ла і Кро́ве Тебе́, Христа́ і Бо́га моєго́, но на щедро́ти Твоя́ дерза́я прихожду́ к Тебі́ ре́кшему: яди́й Мою́ Плоть і пія́й Мою́ Кров во Мні пребива́єть і Аз в нем. Умилосе́рдися у́бо, Го́споди, і не обличи́ м’я, грі́шнаго, но сотвори́ со мно́ю по ми́лості Твоє́й; і да бу́дуть мі свята́я сія́ во ісціле́ніє, і очище́ніє, і просвіще́ніє, і сохране́ніє, і спасе́ніє, і во освяще́ніє душі́ і ті́ла; во отгна́ніє вся́каго мечта́нія, і лука́ваго дія́нія, і ді́йства дия́вольськаго, ми́сленні во удесі́х мої́х ді́йствуємаго, в дерзнове́ніє і любо́в, я́же к Тебі́; во ісправле́ніє житія́ і утвержде́ніє, в возраще́ніє доброді́телі і соверше́нства; во ісполне́ніє за́повідей, в Ду́ха Свята́го обще́ніє, в напу́тіє живота́ ві́чнаго, во отві́т благоприя́тен на Стра́шнім Суди́щі Твоє́м; не в суд іли́ во осужде́ніє.”


Бо́же, осла́би, оста́ви, прости́ мі согріше́нія моя́, єли́ка Ті согріши́х, а́ще сло́вом, а́ще ді́лом, а́ще помишле́нієм, во́лею іли́ нево́лею, ра́зумом іли́ неразу́мієм, вся мі прости́ я́ко Благ і Человіколю́бець, і моли́твами Пречи́стия Твоєя́ Ма́тере, у́мних Твої́х служи́телей і святи́х сил, і всіх святи́х от ві́ка Тебі́ благоугоди́вших, неосужде́нно благоволи́ прия́ти мі Свято́є і Пречи́стоє Твоє́ Ті́ло і Честну́ю Кров во ісціле́ніє душі́ же і ті́ла і во очище́ніє лука́вих мої́х помишле́ній. Я́ко Твоє́ єсть Ца́рство, і си́ла, і сла́ва, со Отце́м і Святи́м Ду́хом, ни́ні, і при́сно, і во ві́ки віко́в. Амі́нь.

Вечірня молитва перед сповіддю

Вечірня молитва перед сповіддю є чудовим способом завершити день, налаштувати своє серце на покаяння і подякувати Богові за можливість змінити своє життя. Вона допомагає віднайти внутрішній мир і підготуватися до прийняття таїнства сповіді.

“Господи Ісусе Христе‚ Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих помилуй нас. Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. 
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш‚ Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. 
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імені Твого ради. 
Господи, помилуй (тричі). 
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. 
Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є Царство, і сила, і слава‚ Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. 
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Господи помилуй (12 разів).
Прийдіть, поклонімось Цареві нашому‚ Богу. Прийдіть, поклонімось і припадімо до Христа, Царя і Бога нашого. Прийдіть, поклонімось і припадімо до Самого Христа, Царя і Бога нашого.


“Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. 
І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків. 
Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного‚ єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. 
Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. 
І розп’ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. 
І воскрес на третій день, як було написано. 
І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. 
І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця. 
І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків.
В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. 
Визнаю одно хрещення на відпущення гріхів.
Чекаю воскресіння мертвих.
І життя будучого віку. Амінь.”

Як правильно налаштуватися на сповідь

Щоб правильно налаштуватися на сповідь, важливо очистити своє серце від гордості та роздратування, налаштувавшись на щире покаяння. Спочатку варто роздумати про свої гріхи, усвідомити їх та відчути глибокий жаль за скоєне. Молитва перед сповіддю допоможе сконцентруватися на духовному очищенні та відкритті серця перед Богом. Важливо також налаштуватися на прощення та прийняття Божої благодаті після сповіді.

Молитви перед сповіддю — це важливий крок на шляху до духовного очищення та відновлення єдності з Богом. Вони допомагають зосередитися на власних гріхах, відчути глибину покаяння і підготувати своє серце до прощення. Молитви повинні бути щирими та виходити від серця, оскільки тільки так можна справді відчути очищення і благодать Божу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *