Оптоволоконний інтернет: переваги, як підключити

Зміст

Підключення інтернету в квартирі або будинку – поширена послуга, яка передбачає проведення спеціального кабелю провайдера. Більшість компаній, що виконують такі роботи, використовують оптичні лінії зв’язку та оптоволоконний дріт. Таким способом вдається забезпечити стабільний сигнал, доступний навіть за відсутності світла.

Провести оптоволоконний інтернет можна як до багатоквартирного, так і приватного будинку. Саме такі послуги надає провайдер Нетгруп в Івано-Франківську та області, у нього можна вибрати декілька тарифів. Пакетні пропозиції відрізняються за швидкістю та переліком додаткових послуг. Бажаючим отримати доступ до телеканалів без окремої оплати надається послуга з підключення інтернету й телебачення одночасно.

Кому підходить оптоволоконний інтернет

Це універсальна послуга, доступна власникам приватних будинків, квартир, також її можна замовити для офісу. Важливо, щоб у вибраному районі вже була доступна мережа провайдера, адже вести окрему лінію для одного абонента занадто дорого. Уточнити цю інформацію зручно безпосередньо у компанії, яка надає послуги з підключення. Якщо лінії зв’язку немає, можливе підключення Wi-Fi.

Тим, хто проживає у висотках, не обов’язково проводити кабель безпосередньо до приміщення – у цьому випадку встановлюють комутатор на під’їзд чи дім, та під’єднують до нього UTP, він же «звита пара». Якщо довжина дроту перевищує 100 метрів, або замовнику потрібен високошвидкісний інтернет, краще провести оптику до квартири. Оптоволоконний інтернет підключають майже всі провайдери в Україні, адже це сучасна й зручна технологія.

Щоб користуватися інтернетом навіть за відсутності світла, використовують PON технологію. У такому випадку на АТС або у компанії, що надає послуги, знаходиться OLT термінал для передачі даних. До нього підключають дроти, які розподіляють між абонентами. Коли у користувача немає світла, він все одно матиме доступ до мережі ще протягом кількох годин. Для підключення на своєму ПК чи ноутбуці йому знадобиться джерело безперервного живлення, наприклад, павербанк.

Чому оптоволоконний інтернет – це зручно

Так називається широкосмугове з’єднання, яке передбачає передачу інформації у вигляді світла, а не електрики. Оптичні волокна дуже тонкі, одне має товщину приблизно 125 мікронів, або є трохи більшим за волосину людини. Для надійності їх покривають пластиком, поліетиленом, поверх можуть наносити також сталь чи навіть металеву броню.

Бажаючим провести інтернет в Надвірній компанія «Нетгруп» пропонує підключення саме оптоволоконного кабелю в приватних та багатоквартирних будинках. Доступні різні варіанти швидкості – як стандартна 100 Мбіт/с, так і 200 або 300 для одночасного підключення великої кількості пристроїв, ігор онлайн, завантаження важких файлів. Переваги оптики очевидні:

  • підтримка постійно високої швидкості інтернету – 1 Гбіт/с чи навіть більше;
  • низький пінг – цей момент особливо оцінять ті, хто полюбляє грати онлайн;
  • безпека – оптичний кабель не викрадуть охочі здати дріт у пункт прийому металолому;
  • надійність. Оптика не потребує напруги, тому не так схильна до перешкод і збоїв, у порівнянні з іншими різновидами;
  • можливість отримувати сигнал навіть тоді, коли немає світла.

Щоб підключити оптоволоконний інтернет, потрібно вибрати провайдера та замовити у нього цю послугу, вибравши тариф.

Оптичний кабель більш стійкий до перешкод та забезпечує високу швидкість з’єднання, тому є актуальним для сучасних користувачів інтернету. Якщо вибрати такий спосіб підключення, мережа буде доступною і тоді, коли немає світла.