Пряшівський університет: факультети та умови вступу

Зміст

Українські студенти мають можливість безплатно навчатися у державних університетах Словаччини. Для вступу не потрібно складати іспити або показувати сертифікат ЗНО, проте дуже важливо підготуватися заздалегідь. Зокрема, необхідно вибрати виш та факультет, де хочеться здобувати освіту.

Пряшівський університет – один із найстаріших та найпрестижніших навчальних закладів Словаччини, який знаходиться у місті Пряшів. У рейтингу серед класичних він займає перше місце. Тут навчаються майбутні богослови, спортсмени, лікарі, представники гуманітарних та економічних дисциплін. За високі бали з усіх дисциплін студенти отримують стипендію.

Що потрібно для вступу

Пряшівський університет дуже популярний серед студентів в усьому світі, тому під час навчання тут можна знайти багато друзів з інших країн. Заклад знаходиться у гарному містечку з розвиненою інфраструктурою та мальовничими пейзажами. Спочатку він був частиною університету Шафарика в Кошице, але з 1996 року працює як самостійна, окрема установа.

До ВНЗ вступають, щоб отримати диплом з одного з освітньо-кваліфікаційних рівнів – бакалавра, магістра або доктора наук. Наразі у Пряшівському університеті навчається понад 12 тисяч студентів, також тут працює близько тисячі викладачів. Пропонується багато цікавих та унікальних програм, багато уваги приділяється теорії та практиці. Завдяки розвиненій інфраструктурі навчання завжди дарує задоволення.

До ВНЗ можна вступити на один із восьми факультетів, вони відрізняються за спеціалізацією. Можна вибрати, наприклад, педагогічний, філософський, фізичного виховання та спорту й інші. Великим попитом користуються професії у галузі маркетингу та менеджменту. Зарахування відбувається ще до закінчення 11 класу – знадобляться документи:

  • копії сторінки з фото та персональними даними закордонного паспорта;
  • виписка з оцінками за 8, 9, 10 та перше півріччя 11 класу. Можна надати також табель;
  • заповнену анкету визначеного зразка;
  • свідоцтво про народження;
  • медичну довідку.

Також знадобляться автобіографія та мотиваційний лист, написані словацькою мовою. Додатково, якщо абітурієнт має подяки чи грамоти, отримані за роки навчання у школі, їх також потрібно показувати. Випускники школи до загального пакета додають скан-копії внутрішнього паспорта.

Зібрати та підготувати усі документи, пройти медичне обстеження та вирішити інші питання, пов’язані зі вступом, самостійно нелегко. Найкраще звернутися до фахівців компанії Educate Agency. Тут також проводять мовні курси, які необхідно закінчити перед вступом, супроводжують до міграційної поліції та лікарні, зустрічають по приїзду.