Теплиці з полікарбонату: як забезпечити максимальний урожай та довговічність?

Зміст

Полікарбонатні теплиці – сучасна продукція для вирощування рослин, яка має високу ефективність за рахунок формування оптимального мікроклімату для розвитку культур у будь-яку пору року. За допомогою парника ви зможете підвищити урожайність, а для виведення цієї діяльності на комерційний рівень можна додати агротехніку, підключити крапельний полив, автоматичну вентиляцію, продумати опалення та освітлення. Полікарбонатні теплиці високої якості, але із збереженням доступної ціни представлені в інтернет-магазині Вишневий Сад. Щоб досягти стабільності врожаю та успіху у вирощуванні культур, важливо правильно підібрати полікарбонат.

Критерії вибору якісного полікарбонату для теплиці

  • Товщина листа.

Це один із основних параметрів, на який варто орієнтуватися. Занадто товстий матеріал впливає на світлопроникність та призводить до того, що через нього проникатиме мінімум сонячного світла. А якщо купити занадто тонкі листи, то це негативно позначиться на міцності та теплоізоляції парника. Ціна теплиці також залежить від товщини полікарбонату. Щоб забезпечити захист рослин та довговічність конструкції, важливо при виборі враховувати наступне: кліматичні умови, навантаження вітром, матеріал каркасу і крок обрешітки, сезонність експлуатації теплиці та тип конструкції.

  • Геометрія стільників.

Від форми стільників залежить міцність полікарбонату. Прямокутні стільники відрізняються низькими показниками несучої здатності, проте їм характерна висока світлопроникність. Це гарне рішення для теплиць, де немає штучного освітлення. Квадратні стільники забезпечують підвищену міцність та активно застосовуються, якщо потрібно виготовити теплицю для цілорічної експлуатації. Шестикутна геометрія стільників – вибір тих, кому потрібно досягти максимальної міцності. Недолік – практично не проходить природне світло. Якщо ви вибираєте такий полікарбонат, то потрібно подбати про організацію системи штучного освітлення всередині парника.

Колір полікарбонату під час облаштування теплиці

Полікарбонатні листи випускаються в широкій палітрі кольорів. Універсальний варіант – прозорий матеріал, за допомогою якого можна створювати природне освітлення. Теплиці з полікарбонату такого плану можна не доповнювати системою штучного освітлення, що дозволить заощадити кошти.

Частину дачників при монтажі парника вибирають полікарбонат помаранчевого та червоного кольору, який не пропускає шкідливих УФ-променів. Такий варіант підійде лише в тому випадку, якщо ви вирощуєте певні види культур. Більшість рослин є світлолюбною, а кольорові листи здатні пропускати лише 60% сонячних променів.