Видалення молочних зубів – як зробити все правильно й не нашкодити дитині?

Зміст

Статистика говорить, що якщо з самого дитинства доглядати за своїми зубами та регулярно приходити до стоматолога на консультації, то можна суттєво зекономити грошей та мати завжди гарну посмішку. У випадку, якщо дитина правильно харчується, вчасно потрапляє до лікаря та піклується про гігієну зубів, то випадіння молочних зубчиків виявиться простим та безболісним. Однак існують випадки, при яких випадіння молочних зубів природним чином не відбувається і в такому випадку необхідна допомога стоматолога для видалення молочних зубів.

Коли є потреба у видаленні молочних зубів?

Існують певні ситуації, коли важливе втручання дитячого стоматолога.

  1. Коли зуби мають травми або уражені періодонтитом.
  2. Коли лікування зуба неефективне, оскільки він зруйнований. Й тоді треба видалення до того моменту як зуб сам випаде.
  3. Довгий час зуб хитається та не випадає.
  4. Ситуація, коли молочні ще не випали, проте вже починають рости постійні зуби.

Якщо вам хтось порадить “народний” метод для того, щоб видалити зуб в домашніх умовах, то краще ввічливо відмовтесь. Категорично заборонено так робити. Існує багато ризиків, до чого може призвести таке втручання: інфекції, викривлення нового зуба, пошкодження ясен і не тільки. І найгірше, що негативні ефекти можуть проявитись вже в дорослому віці й призвести до довгого складного лікування.

Тому у випадку, якщо дитину турбує молочний зуб, не знущайтесь з неї та просто запишіть на в DentaDerm.

Як відбувається видалення молочних зубчиків?

Найголовніше, що видалення саме молочних зубів відбувається не так боляче чи неприємно, тому не треба переживати, що для дитини це буде якимось стресом. Доволі часто навіть немає потреби в знеболювальному.

Спочатку лікар фіксує на коронці зуба щипці, після того обережно викручує зуб та дістає його. В рідкісних випадках дитина відчуває біль молочних зубів. В такому разі існують доволі різні методи для знеболювання, в залежності від конкретної ситуації та особливостей дитини. Наприклад, це може бути:

  • Седація із застосуванням закису азоту – максимально безпечно для дітей, допомагає покращити стан при тривожності чи страху.
  • Місцева аплікаційна анестезія – це такі гелі та креми, що мають приємний смак для дитини.
  • Інфільтраційна анестезія, при якій у ясна вводять трошки анестетика. Перед цим обов’язково перевіряють на наявність алергенів.

Лікар обов’язково розкаже перед процедурою про всі її особливості та про методи знеболення. Таким чином похід до стоматолога стане приємним та комфортним для батьків і дитини.