Як подолати залежність від куріння

Зміст

Аби усвідомити вплив куріння на здоров’я людини пропонуємо детальніше ознайомитись з його визначенням та наслідками.

Куріння – це.. 

Куріння – це небезпечна звичка, що викликає нікотинову залежність,яку можна порівняти з наркотичною, адже нікотин, класифікується як наркотичний засіб, що викликає короткочасну ейфорію. Всесвітня організація охорони здоров’я визначає нікотин як психотропний компонент.  За даними ВОЗ у світі регулярно палять близько 1.3 млрд осіб, серед яких 700 млн – підлітки та діти. 

Наслідки куріння

Куріння має великий перелік наслідків, адже завдає шкоди практично всім системам органів. Куріння є причиною 30% усіх смертей від онкологічних захворювань.  Воно збільшує ризик раку легень у 17 разів, раку порожнини рота у 18 разів, раку гортані у 11 разів, раку сечового міхура у 2 рази. Курці у 5-8 разів частіше помирають від серцевих захворювань і живуть, у середньому, на 12-15 років менше тих, що не палять. Негативно куріння впливає не тільки на здоров’я людини, а й на її зовнішність. Паління призводить до порушення кровообігу, в результаті – корисні речовини в кисень не надходять, колір обличчя псується набуваючи блідо-жовтий відтінок. Шкіра втрачає еластичність, з’являються зморшки, які  викликані не віковими змінами,голос стає грубим та хрипким, жовтіють зуби, виникає нав’язливий кашель

Фото курців до та після:

Фото легенів курця та людини яка  не курить:

Чи існує легкий спосіб кинути курити?

Запам’ятайте, легкого способу кинути курити не існує. Немає чудодійної таблетки, що звільнить вас від залежності назавжди. Позбутися цієї згубної звички можливо лише приклавши великі зусилля над собою.  

6 порад, які допоможуть подолати залежність

Знайдіть мотивацію

Мотивація – це те, що в першу чергу допомагає кинути палити. Визначтеся, чому ви курите, а головне, чому хочете припинити це робити. Ви повинні чітко усвідомлювати заради чого відмовляєтесь від нікотину.  Покращення здоров‘я, фінансові переваги, зобов‘язання перед кимось та інші причини можуть стати мотивацією для курця.

Повідомте оточення

Повідомте своє оточення про ваші наміри. Попросіть не палити у вашій присутності. Не виходьте на «курилку», не стійте поряд з людьми, що курять бо це провокує ваше бажання.

Приберіть предмети курця

Очі не бачать – серце не болить. Приберіть попільнички, запальнички, електронні сигарети – усі предмети, що нагадують вам про куріння.

Дія замість перекуру

Перед тим як кидати палити визначтесь з тим, чим ви будете займатись коли знов захочеться покурити. Завчасно підготуйте список справ, які допоможуть вам відволіктись. Наприклад, почніть вести щоденник, у якому описуйте ситуації які викликали у вас бажання покурити , які емоції ви відчували і чому цього не зробили. Це допоможе вам виділити основні фактори, які викликають в вас бажання курити і в подальшому намагайтеся мінімізувати стресові ситуації. 

Література

Одним з дієвих помічників на  шляху подолання залежності є література. Книги, що допоможуть подолати залежність від куріння раз в назавжди: 

  1. «Легкий спосіб кинути палити» Аллен Карр. 95% курців прочитавши цю книгу кинули палити назавжди! Ця книжка допоможе вам позбутися  згубної звички та отримати бажану незалежність. Вона стане ідеальним доповненням до вищевказаних порад. 
  2. « Я більше не палю!» Роберт Уест. На відміну від більшості інших авторів подібної літератури, Роберт Уест робить акцент на тому, як усвідомити шкоду куріння самостійно.

Зверніться  до спеціаліста

Якщо у вас раз за разом не виходить кинути палити, ви можете звернутися з цим питанням до кваліфікованого лікаря нарколога, або психотерапевта. Вам назначать спеціальні  ліки, або допоможуть впоратися з залежністю шляхом сеансів/консультацій. 

Сподіваємось, що ці поради полегшать ваш шлях до здорового способу життя.  

Пам‘ятайте, що терпіння і труд все перетруть. Не сумнівайтеся в своїй силі, адже сумнів- це страх, а страх обмежує свободу людини.