Як вивчати англійську мову? Ідеї для школярів та батьків

Зміст

Якщо сучасна людина не володіє англійською мовою, вона фактично сама себе відрізає від усього світу. Адже англійська сьогодні стала міжнародною мовою, яку використовують для спілкування мільйони людей; саме тому вивчення англійської сьогодні насправді перетворилося на реальну необхідність. Ті, хто добре володіє цією мовою, можуть також краще пізнавати різні культурі. А це завжди сприяє розвитку особистості, адже коли людина цікавиться чимось новим, вона збагачує свій світогляд і розуміння навколишнього світу.

Полегшити вивчення іноземної мови

Але сьогодні не кожен школяр дійсно має бажання вчити англійську. Дитина може не відчувати зацікавлення цією дисципліною, або вважати її несуттєвою; а іноді англійська просто не дається, і тоді цей предмет стає причиною багатьох труднощів. На щастя, іноземну мову можна зробити в рази цікавішою та легшою.

І допоможуть у цьому такі посібники, як готові відповіді до підручників; наприклад, гдз англійська мова 5 клас. З ними не тільки легко робити домашню роботу та перевіряти вже зроблені завдання. Є такий метод вивчення іноземної мови, згідно з яким необхідно спочатку зробити вправу (скажімо, доповнити речення необхідними словами), а потім – скласти приклади на основі цього речення на основі власного досвіду. І, нарешті, перевірити правильність завдання за готовими відповідями.

Наприклад, у завданні необхідно скласти запитання: “Did you see Helen yesterday?” (“Ти бачив Хелен учора?”). Спочатку школяр складає це запитання, а потім – створює власне: “Did you see Oksana yesterday?” (“Ти бачив Оксану вчора?”). Звісно, таке речення запам’ятається в тому випадку, якщо в колі спілкування школяра є та сама Оксана. Сенс тут полягає в тому, щоб створити власне запитання або речення, а не просто зробити вправу та наступного дня забути про неї. Так запам’ятати граматичні конструкції буде набагато легше.

Як можна мотивувати школяра?

Часто дорослі вважають, що мотивувати дитину можна за допомогою звичних фраз про важливість вивчення англійської. Наприклад, “англійська потрібна для того, щоб побудувати кар’єру”, або “з англійською мовою можна здобути кращу освіту та розвиватися професійно” тощо. Але для школяра ці слова значать небагато. Насправді для дитини є більш важливими ті заняття, які будуть для неї зрозумілими, цікавими та веселими. Більшість школярів, наприклад, полюбляють спілкуватися з однолітками. Цим можна скористатися та зробити процес вивчення англійської мови набагато більш захоплюючим. Можна показати дитині, що з англійською мовою легше знайти друзів, з якими можна спілкуватися в соцмережах та за допомогою різноманітних сервісів.

А також буде корисним час від часу використовувати англійську мову у повсякденному житті. Замість слів “Я накриваю на стіл!” можна сказати: “I am setting the table!”. Звісно, спочатку використання фраз іноземною мовою у повсякденному житті може здаватися декілька незвичним або кумедним. Але поступово й сама дитина, і вся родина звикнуть до того, що інколи можна користуватися англійськими фразами. Зрештою, мова повинна існувати не тільки на сторінках підручників. Коли вона стає частиною життя, засвоювати її школярику буде значно легше.