Які матеріали потрібні для системи «тепла підлога»?

Зміст

Система «тепла підлога» ー це досить популярний тип водяного опалення в будинку, що належить до класу панельних приладів. Виглядає вона як звичайне покриття, але має так звану «начинку» з трубопроводу, по якому циркулює теплоносій (гаряча вода).

Представлена система належить до радіаторного типу та забезпечує рівномірний розподіл тепла по всій площі. Вона досить економна, оскільки на відміну від радіаторів труби необхідно нагрівати до меншої температури.

Які головні складники системи

Така утеплена підлога може монтуватися як додатковий елемент обігріву, часто її роблять у ванних кімнатах. У деяких випадках її встановлюють як основний елемент опалення. Однак для облаштування потрібно придбати досить багато комплектуючих. Купити все необхідне можна, перейшовши за посиланням https://teplopro.com.ua/ua/.

Монтаж всієї системи починається з якісної ізоляції. Вкладається вона прямо на чорнову стяжку і являє собою листи пінопласту. Вони можуть бути рівними або рифленими. Плити потрібно вкладати стик у стик, по всій площі, це допоможе мінімізувати втрати тепла. Якщо використовується рівна ізоляція, то зверху вкладається також армована сітка, а для фіксації застосовують скоби.

Наступний крок ー замовити труби для теплої підлоги. Вони мають бути якісними та надійними, адже це основа всієї системи. Для цих цілей можуть використовуватися трубопроводи з:

  • зшитого поліетилену;
  • поліпропілену;
  • металопластику.

Іноді навіть застосовують продукцію з міді або сталі. Зазвичай вироби продають у вигляді бухт різного діаметра та довжини.

Після того як труба викладена на ізоляційний шар, її необхідно закріпити. Зробити це можна за допомогою спеціальних фіксаторів або ж хомутів, якщо попередньо була покладена армувальна сітка. 

Обидва методи дієві, застосовуються часто, а все необхідне завжди можна придбати в спеціалізованих магазинах, таких як TeploPRO. Все це на фінішному етапі покривається стяжкою для якої необхідно купити пластифікатор, він підвищить міцність бетону. Покращити ізоляцію між підлогою та стінами допоможе демпферна стрічка.

Автоматика та система підключення

Тепла підлога передбачає не лише якісно виконану стяжку з трубами. Все це потрібно кудись підключати, регулювати та контролювати. Тому однією зі складових такої системи є автоматика та колектор. 

Колектори, або розподілювачі, призначені для підключення контуру системи до опалення, а автоматика дозволяє регулювати температурний режим. Вона слідкує, щоб повітря в приміщенні нагрівалося до оптимальних температур, а господарі почували себе комфортно. 

Загалом «тепла підлога» ー досить складне інженерне рішення, яким повинні займатись професіонали. Не буває однакових систем, тому точні розрахунки, кількість матеріалів, їхній тип можна визначити лише індивідуально. Єдине, що варто запам’ятати, ー так це те, що не треба економити на будь-яких елементах системи, оскільки це може обернутись зайвими проблемами.