10 найкращих фільмів жахів, заснованих на реальних подіях

Зміст

Фільми жахів завжди привертали увагу глядачів своєю здатністю викликати сильні емоції та адреналін. Проте, коли ці фільми засновані на реальних подіях, страх стає ще відчутнішим. Сьогодні ми зануримося у світ жахів, заснованих на реальних подіях. Важко не погодитись, що фільми, в основу яких лягла реальна історія чи історичний факт, будоражать ще більше, адже межа між вигадкою та реальністю зникає.

Такі фільми залишають глибше враження і спонукають глядача після перегляду досліджувати моторошну історію створення тієї чи іншої картини із сильним бажанням дізнатись – де правда, а де вміло написаний сценарій. У цій статті ми розглянемо 10 відомих фільмів жахів, натхненних справжніми подіями, які не тільки налякали глядачів, але й змусили їх замислитися про темні сторони людського життя.

Екзорцист

1973

Фільм “Екзорцист” заснований на подіях, описаних у книзі, що вийшла в 1971 році. Книга розповідає про справжній обряд екзорцизму, який проводив священник над 14-річним хлопцем. За словами очевидців, хлопець розмовляв і лаявся латинською мовою, його ліжко тряслося, а він набув неймовірної сили. Чи міг він, як героїня фільму, пересуватися задом наперед або крутити голову на 180 градусів, залишається невідомим, але, можливо, це і на краще. Деякі речі краще залишати нерозкритими.

Шість демонів Емілі Роуз

2005

Основою для фільму стала реальна історія екзорцизму над Аннелізою Міхель, яка померла після серії обрядів вигнання злих духів. Спочатку 17-річній дівчині діагностували скроневу епілепсію. Призначене лікарями лікування виявилося неефективним, що призвело до розвитку психічних розладів. Дівчина і її родина вважали, що вона одержима демонами, і звернулися по допомогу до церкви. Сюжет фільму розповідає про події, що сталися після смерті головної героїні, Емілі Роуз, зокрема про судовий процес над священником, який проводив екзорцизм.

Кошмар на вулиці В’язів

2010

Ідея фільму “Кошмар на вулиці В’язів” здається неймовірною, але вона бере свій початок із реальних подій. Сюжет про маніяка, який убиває своїх жертв уві сні, був натхненний випадками з Камбоджі, де підлітки в одному селі відмовлялися спати через страшні кошмари. Лікарі рекомендували їм снодійні, але це не допомогло, і всі підлітки померли уві сні від кошмарів.

Техаська різанина бензопилою

1974

Фільм частково натхненний діями серійного вбивці Еда Ґейна. Гін убивав жінок у своєму рідному місті, з’їдав їхні органи і шив костюми з їхньої шкіри. Ці моторошні події стали основою для образу антагоніста фільму — Шкіряного обличчя.

Відкрите море

2003

У 1988 році австралійська пара, Том і Айлін Лонерган, вирушила на екскурсію до Великого Бар’єрного рифу. Після третього занурення вони виявили, що катер, на якому вони припливли, уплив без них через помилку в підрахунку пасажирів. Їхню відсутність помітили лише через 48 годин, коли на катері знайшли їхні речі. Пошуки пари не дали результатів. Ці події лягли в основу фільму, хоча деякі елементи були вигадані.

Жах Амітивілля

2005

Після виходу фільму “Жах Амітивілля” глядачі розділилися у думках. Фільм заснований на історії Джорджа і Кеті Латц, які прожили 28 днів у будинку, де, за їх словами, відбувалися паранормальні явища. Їхні твердження підтверджував священник, який намагався очистити будинок. Однак скептики згодом знайшли докази, що не все сказане Латцами було правдою.

Закляття

2013

Цей фільм розповідає про відомих дослідників паранормальних явищ Еда і Лоррейн Ворренів, які також брали участь у розслідуванні подій в Амитивіллі. “Закляття” базується на іншій справі Ворренів — історії Аннабель Кесс і родини Перрон. Їхня професійна діяльність надихнула на створення кількох фільмів.

Мовчання ягнят

1991

Фільм “Мовчання ягнят” має зв’язок із багатьма серійними вбивцями. Актор Ентоні Гопкінс, готуючись до ролі Ганнібала Лектора, вивчав досьє відомих убивць. Прототипом Лектора став мексиканський лікар, який убив і з’їв свого бойфренда.

Палач Дамер

2002

Фільм “Палач Дамер” заснований на історії серійного вбивці Джеффрі Дамера, який убив і з’їв 17 людей. За свої злочини Дамера засудили до понад 900 років ув’язнення. Фільм додає деякий голлівудський драматизм, але реальна історія не менш жахлива. Згодом за мотивами цієї історії зняли надзвичайно популярний серіал на Netflix.

Людина-метелик

2002

Перед смертю дружина відомого журналіста розповідала про дивну істоту, яку вона бачила, але ніхто їй не вірив. Згодом, цей журналіст опинився у невеликому містечку, де дізнається, що не лише його покійна дружина бачила загадкову істоту. В реальності ця загадкова історія мала місце ще у 60-ті роки в Західній Вірджинії. Люди стверджували, що бачили незрозумілу істоту, зростом як у чоловіка, з крилами та червоними очима. Ця історія широко обговорювалась у пресі й цю справу активно висвітлював реальний журналіст, відомий своїми теоріями про НЛО. Саме він написав книгу про людину-метелика, яка і лягла в основу сценарію фільму.

Фільми жахів, засновані на реальних подіях, додають особливий шарм і тривожність до жанру. Вони змушують нас задуматися про те, що найстрашніші кошмари можуть бути ближчими до реальності, ніж ми собі уявляємо. Переглядаючи такі фільми, ми не тільки насолоджуємося гострими відчуттями, але й дізнаємося більше про моторошні історії, що лягли в їхню основу.