Настільні ігри для розвитку мовлення та комунікації у дітей

Зміст

Настільні ігри — цікавий та корисний спосіб провести час з друзями, рідними або навіть наодинці. Особливо корисними вони є для дітей. Сьогодні відомі бренди випускають безліч варіантів настілок, які підходять дітям різного віку. Одні з них сприяють прояву творчих здібностей, інші — стратегічного мислення. Якщо ж вас цікавлять ігри, які спрямовані на розвиток мовлення і комунікації, радимо познайомитись з варіантами за посиланням https://bi.ua/ukr/nastolnye-igry-i-pazly/nastolnye-igry/dlya-detey/.

Як вибрати цікаву гру для дитини?

При виборі будь-якої настілки, якщо ви хочете, щоб вона сподобалась дитині, варто враховувати:

  • вік. Малюкам слід обирати ігри з простими правилами, великими, яскравими компонентами та короткими партіями. Зазвичай, вікові обмеженні вказані на коробці. Тож не нехтуйте ними;
  • інтереси. Якщо дитина цікавиться технікою, космосом або певними мультфільмами, варто звернути увагу на варіанти з подібною тематикою. Тоді ігровий процес стане для дитини ще цікавішим і кориснішим;
  • рівень розвитку. Враховуйте мовленнєвий та когнітивний розвиток малюка. Якщо він тільки починає говорити, обирайте настілки, які стимулюють вимову простих слів. Для більш старших дітей підійде варіант, де необхідно пояснювати свої дії або комунікувати з іншими гравцями. 

Популярні розвиваючі ігри

Якщо ви хочете знайти гру, яка неодмінно сподобається дитині, зверніть увагу на наступні варіанти:

  • Tactic Alias Junior — популярна гра, яка чудово підходить для розвитку мовлення у дітей. Вона складається з карток з зображеннями, по яких гравцям потрібно пояснити слово, не використовуючи його. Така механіка стимулює дітей підбирати синоніми, використовувати описи та асоціації, що розвиває словниковий запас та комунікативні навички.
  • Дженга — чудова, проста гра на розвиток моторики та співпраці з іншими. Вона полягає в тому, щоб поступово виймати цеглинки з вежі, залишаючи її непорушною. Гра також вимагає концентрації та терпіння, тобто сприяє загальному розвитку дитини.
  • Уно — швидка, динамічна карткова настілка, яка розвиває логічне мислення й комунікативні навички. За правилами діти повинні в процесі гри позбавлятися від своїх карт. Хто зробив це першим, той і переміг. 

Звісно, це далеко не весь перелік цікавих ігор на розвиток комунікації та мовлення. Серед великого асортименту, представленого відомими виробниками, ви неодмінно знайдете цікавий варіант для своєї дитини або сімейного відпочинку. Гра всією родиною дозволяє зібрати за одним столом декілька поколінь і чудово провести час разом. Це кращий спосіб почати розуміти один одного і діяти як одна команда.