Щодня в нашій країни відбуваються багато ДТП. І одразу ж перед їх учасниками постає нагальна проблема, хто і як буде оплачувати лікування постраждалих людей та ремонтувати побиті автомобілі. Якщо водії мають на руках чинні страхові поліси ОСЦПВ, тоді все просто: учасники аварії перебувають під страховим захистом, і тому про все вищезгадане потурбується компанія, з якою винуватець уклав відповідний договір. Переважна більшість страховиків в нашій країні сумлінно виконують свої обов’язки та виплачують компенсації постраждалим. Тому для того, щоб вчасно отримати страхову виплату, слід укласти договір з надійною компанією.
Як діяти, щоб страховик без проблем здійснив виплату
Для того щоб страховий поліс ОСЦПВ спрацював, і ви без проблем отримали страхове відшкодування, слід обов’язково дотримуватися простих правил поведінки після ДТП. До них відносять такі:
- якщо в аварії постраждали люди, слід негайно викликати швидку допомогу та представників поліції. По можливості надати необхідну першу допомогу постраждалим;
- варто виділити автомобілі на дорозі згідно з правилами дорожнього руху, щоб запобігти нових зіткнень;
- необхідно ретельно зафіксувати місце ДТП, розташування автомобілів за допомогою фото та відео, слідкувати за тим, щоб інші учасники аварії нічого не змінювали на місці пригоди;
- потрібно надати іншим учасникам ДТП інформацію про себе та свій поліс ОСЦПВ;
- якщо постраждалих немає, зіткнулися не більше двох авто, учасники визначилися, хто саме винен у тому, що відбулося, можна не викликати поліцію, а самостійно заповнити європротокол. Це суттєво зекономить час.
Варто невідкладно повідомити свою страхову про те, що сталося. Якщо такої можливості немає, тоді це слід зробити не пізніше трьох робочих днів. Дотримання цих правил є основою того, що страховка автомобіля (https://uniqa.ua/private/auto/) допоможе отримати компенсацію.
Що робити після оформлення ДТП
Протягом 30 днів постраждалий повинен надати до страхової компанії винуватця ДТП письмову заяву на отримання страхової виплати та наступні документи:
- довідку з поліції про ДТП або складений водіями європротокол;
- паспорт громадянина України заявника;
- документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно;
- ідентифікаційний код;
- документи, у якому зазначені витрати на лікування, якщо у ДТП були постраждалі;
- банківські реквізити заявника.
Постраждалий автомобіль слід надати для проведення огляду представнику страхової компанії. До цього авто не треба ремонтувати. Страхова повинна направити свого співробітника не пізніше 10 днів після отримання заяви. Якщо цього не трапилося, постраждалий може задіяти незалежного експерта. Оплату його роботи страхова компанія потім відшкодує. Або його права — замовити акт огляду на СТО. І лише після цього можна буде ремонтувати пошкоджений автомобіль. Якщо ж це зробити раніше, страхову виплату отримати буде неможливо.
Коли відшкодування буде виплачувати Моторне (транспортне) страхове бюро України
У деяких випадках за отриманням відшкодування слід буде звертатися не до страхової компанії, а до МТСБУ. При цьому весь алгоритм дій після ДТП залишається той самий. До національного регулятора звертаються, коли:
- у винуватця аварії відсутня страховка автомобіля;
- «ініціатор» ДТП зник з місця пригоди, у якій є постраждалі люди;
- винуватець належить до пільгової категорії, і в нього немає поліса;
- авто, що спровокувало ДТП, було викрадено.
До кого б не прийшлося звертатися, головне, що постраждалі не залишаться без підтримки.