Як створити надійну домашню мережу за допомогою MikroTik

Зміст

Для надійного інтернет зв’язку не потрібні великі вкладення. Достатньо купити маршрутизатор Mikrotik, який відповідатиме потребам вашої мережі, й правильно його розташувати. Як це зробити, ми сьогодні розкажемо в статті.

Різноманітність продукції mikrotik

Компанія Мікротік спеціалізується на випуску не лише маршрутизаторів, але й мережевих комутаторів та точок доступу, які в якості не поступаються всесвітньо відомим брендам.

Кожен маршрутизатор mikrotik — це зразок надійності й функціональності. До каталогу продукції компанії входять як провідні моделі, що передають сигнал за допомогою кабелю, так і WiFi роутери з безпровідним типом зв’язку.

Роутери Мikrotik та їх різноманіття

Як уже говорилося, роутер мікротік може бути провідним або безпровідним, про що свідчить напис WiFi, розміщений на сторінці товару в інтернет-магазині. 

  • Провідні моделі відрізняються збільшеною кількістю портів та рекордною швидкістю обміну даних у них. Серед продукції інтернет-магазину EServer присутні дротові маршрутизатори зі швидкістю до 10 Гбіт/сек та більше. Такі показники характерні для SFP+ портів, призначених для оптоволоконної мережі.
  • Безпровідний wi-fi роутер mikrotik зручний своєю мобільністю, адже для з’єднання з пристроєм-приймачем не потрібні жодні дроти. Крім того, бездротові моделі можуть працювати у двох частотних діапазонах, що значно підвищує продуктивність роботи й робить можливим підключення більшої кількості користувачів.

При користуванні  wi-fi роутером mikrotik дротове підключення також можливе, адже пристрої в будь-якому разі оснащені мінімум одним роз’ємом для провідного зв’язку. Різниця полягає в тому, що кількість цих роз’ємів обмежена, як і швидкісні можливості в порівнянні з провідними зразками.

Обираємо роутер для дому

Вирішивши, який роутер мікротік вам потрібен — провідний чи безпровідний, слід визначитися з іншими параметрами. Розглянемо основні з них.

Порти та швидкість

Якщо ваш вибір випав на дротову модель, тут усе просто: дивимося на показники швидкості в портах. Якщо це wi-fi роутер mikrotik, звертаємо увагу як на швидкість у роз’ємах, так і на ту, яку забезпечує бездротовий зв’язок. 

Практика показує, що для середньостатичної домашньої мережі швидкості в 1 Гбіт/сек більш ніж достатньо. Насправді, для дому загалом вистачає й сигналу зі швидкістю 300 і навіть 100 Гбіт/сек, яку забезпечує вай фай зв’язок. Такий показник дозволяє без перешкод переглядати веб-сторінки в мережі, насолоджуватися якісними відео, слухати музику. Якщо ви всерйоз захоплюєтеся геймінгом, цієї швидкості буде замало, але приємне ігрове дозвілля з гігабітним зв’язком вам точно забезпечене.

Кількість роз’ємів теж може стати перевагою. Якщо, організовуючи мережу, ви робите ставку на бездротовий зв’язок, EServer рекомендує керуватися в першу чергу показниками підтримуваного WiFi сигналу.  І навіть у цьому випадку бажано, щоб пристрій мав, окрім портів RJ45 та USB хоча б один роз’єм SFP, а в ідеалі — SFP+. Це надасть вам можливість обирати між оптичним кабелем та кабелем “кручена пара”.

Антени

Якщо пристрій не має зовнішньої антени, це не говорить про те, що він взагалі її не має. Більшість моделей мікротік сьогодні оснащені вбудованими антенами,  які не лише виконують свої функції, але й підтримують технологію спрямування сигналу на антену пристрою-приймача.

 Монтаж та умови експлуатації

Говорячи по домашню мережу, не слід забувати й про зручність розташування пристрою. Серед зразків продукції мікротік (і вони є в EServer) присутні ті, що оснащені пазами для кріплення на стіну, що дуже спрощує монтаж у домашніх умовах та економить корисний простір.

Мало того: діапазон робочих температур багатьох моделей дозволяє розміщувати роутер мікротік у холодних приміщеннях, де опалення відсутнє або налаштоване на мінімальну потужність. 

Навіть бюджетні варіанти роутерів здатні працювати при температурі від -20°C до +70°C. Це означає, що ви можете розмістити ваш маршрутизатор mikrotik не лише в житловому приміщенні, але й у гаражі, підвалі чи неопалюваному коридорі — слід лише впевнитися, що обрана вами модель відповідає цим температурним умовам. 

Щоб мережа працювала стабільно, слід також дотримуватися кількох умов розміщення роутера в домі:

  • Мінімум перешкод у вигляді меблів, металізованих ізоляційних прошарків, стін та дзеркал між роутером та пристроєм-приймачем. Якщо перешкод уникнути неможливо, EServer рекомендує разом із роутером mikrotik обрати точку доступу того ж виробника.
  • Розміщення пристрою по можливості в центрі приміщення, а не в його кутку. Це дозволить рівномірно розповсюдити сигнал.

Залишилися ще питання? Менеджери EServer нададуть вичерпну відповідь на будь-яке з них. Звертайтеся!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *