Важливі аспекти планування ландшафтного дизайну для дачі

Зміст

Кожному, хто має дачну ділянку, хочеться як слід її оздобити всіма необхідними для роботи та відпочинку елементами. Проте, як правило, з боку працьовитості у типових дачників не виникає ніяких проблем, адже маючи свою власну домівку у передмісті, всі прагнуть засадити на городі якомога більше фруктів та овочів, за якими потрібен ретельний щоденний догляд. Але зону для відпочинку ніхто не відміняв, тому бажано продумати такий ландшафтний дизайн, який задовольнить також потреби кожного члена родини у відпочинку. 

Кроки до створення зони відпочинку 

Створення ландшафтного дизайну для дачної ділянки – це креативний процес, який ви можете повністю покласти на себе або довірити досвідченому дизайнеру. Він вимагає великої уваги до деталей та врахування усіх особливостей місцевості: її розмір, форму, бажану площу зони для відпочинку тощо. Дерев’яні столи на вулицю – один з найважливіших елементів оздоблення, коштом якого ви зможете збирати навколо всю родину та мати змогу з боку насолоджуватися гарним видом свого прекрасного саду та городу. Кроки, які вам доведеться виконати для створення унікального та привабливого природнього декору ділянки, вміщають в себе: 

  • Аналіз місцевості та умов середовища: ретельно вивчить вашу ділянку, оцініть освітлення, можливе положення сонця в різний час дня, рельєф, ґрунт, кліматичні умови та інші можливі фактори, які можуть впливати на відпочинок. Це допоможе вам зрозуміти, які рослини помістяться та будуть доречні у цій зоні та для яких ще елементів залишиться місце. 
  • Створіть план своєї ділянки на папері, де ви в маленькому форматі будете бачити, як саме вона влаштована. Це допоможе легше зорієнтуватися та визначити місце для декоративного газону, квітників, альтанки, доріжок, водойм та інших об’єктів для оздоблення. Враховуйте водночас ергономіку та зручність користування ділянкою, а також кількість людей у вашій родині, щоб кожному було зручно користуватися зоною для відпочинку, особливо якщо в ній багато дітей. 
  • Оберіть рослини, які пасуватимуть під ділянку та даруватимуть вам естетичну насолоду. Вони мають підходити до кліматичних умов та освітленості. Щоб створити гармонічний простір, бажано поєднувати різні види рослин за кольорами та структурами листя. 
  • Розташуйте квітники таким чином, щоб їх кольори пасували один до одного та не створювали перенавантаження на очі. 
  • Включіть у дизайн штучні водойми або фонтани, якщо цього дозволяє бюджет. Це буде створювати додатково релаксуючу атмосферу та природній настрій. 
  • Елементи декору для створення унікальної ділянки можуть включати в себе різноманітні статуетки, каміння. 

За посиланням https://rattwood.com/ ви знайдете всі необхідні меблі, які вам можуть знадобитися при створенні дачної ділянки своєї мрії.