Данило: значення імені та походження

Зміст

Ім’я має особливе значення для кожної людини, і воно часто несе в собі історію, традиції та культурні особливості. У цій статті ми розглянемо найменування Данило, розкриємо його трактування та джерело походження.

Значення імені Данило

Ім’я Данило має своє коріння в старослов’янській мові та походить від слова “дань”, “данина” або “дар”. Воно перекладається як “той, хто отримав подарунок” чи “дар від Бога”. Ім’я Данило зберігає свою популярність у сучасному світі, визначаючи характер і особистість людини. Ось деякі аспекти значення імені:

 • Історичне наслідування. Люди з ім’ям Данило можуть відчувати себе пов’язаними з історією та культурою своєї країни через славетного правителя Данила Галицького.
 • Лідерські якості. Зазвичай люди з іменем Данило володіють лідерськими якостями, що віддзеркалюються в їхній здатності приймати важливі рішення та вести за собою інших.
 • Приязність і тактовність. Данило характеризується доброзичливістю та вмінням вести спілкування, що робить їх приємними співрозмовниками.
 • Божественність. Ім’я Данило може тлумачитися як “Той, кого судить Бог” або “Божий суддя”. Таке значення підкреслює силу та мудрість.
 • Достаток та сила. Ім’я Данило також може вказувати на силу та достаток, вказуючи на успіх та процвітання в житті людини.
 • Вірність та чесність. Ім’я може мати асоціації з вірністю та чесністю, вказуючи на характер особистості.

Походження та історичний контекст імені Данило

Походження

Ім’я Данило має декілька теорій походження:

 • Слов’янське походження. Ім’я Данило має своє коріння в середньовічній історії та має слов’янське походження. Воно походить від слов’янського ім’я “Даниїл”, що своєю чергою виникло від германського “Daniel”. Слов’яни взяли та адаптували його до своєї мовної системи.
 • Біблійне походження. Ім’я Данило має біблійне походження і пов’язується з постаттю зі Старого Заповіту. У Біблії Данило – це ім’я пророка Даниїла, який є однією з ключових постатей Книги Даниїла. Данило був юдейським пророком, який служив у Вавилоні під час відділення Юдейського царства. Його ім’я походить від івритського слова “דָּנִיֵּאל” (Daniyyel), що означає “Бог є мій суддя” або “суд Бога”.

Історичний контекст

В історії України особливо важливою постаттю на ім’я Данило є князь Данило Галицький (1201-1264). У XIII столітті він був правителем Галицько-Волинської держави та королем Русі. Його внесок в історію та визнання сприяли популяризації імені Данило в українському середовищі.

Варіації імені Данило у світі

Варіації іменіКраїни розповсюдження
Данило Україна, Сербія
Даніель, Даніел Польща, Чехія, Словаччина, Іспанія, Франція, Англія, Німеччина, Швеція, Данія
ДаніярТуреччина, Казахстан
ДаніелеІталія
Денні Англія, Америка

Відомі постаті на ім’я Данило

 • Данило Апостол – український політичний та військовий діяч, Гетьман Війська Запорозького. 
 • Данило Щербаківський – український історик, етнограф, археолог, мистецтвознавець, музейник. 
 • Данило Нарбут – український художник.
 • Данило Гетманцев – український політик та юрист.
 • Данило Сікан – український футболіст. 
 • Данило Луїс да Сілва – бразильський футболіст, гравець “Ювентусу” та збірної Бразилії. 
 • Данило Кіш – сербський письменник. 

Ім’я Данило має багатий історичний контекст та глибоке значення. Воно продовжує залишатися популярним у сучасному світі, символізуючи мудрість та справедливість. Через своє культурне та історичне значення, ім’я Данило привертає увагу батьків, які шукають для своїх дітей наймення зі значущим багажем.

Питання – відповідь

Коли іменини в Данила?

День Ангела Данила припадає на 2 січня, 12 січня, 1 березня, 6 березня, 17 березня, 31 березня, 20 квітня, 4 червня, 5 червня, 26 червня, 23 липня, 12 вересня, 25 вересня, 4 жовтня, 25 листопада, 9 грудня, 11 грудня, 12 грудня, 24 грудня, 30 грудня.

Як лагідно можна називати Данила?

Даня, Данько, Данька, Данилко, Дануся, Данильчик – зменшувально-пестливі форми імені Данило.

Чи має ім’я Данило жіночий відповідник?

Так, ім’я Данило має жіночий відповідник – це Даніела.