Екстракорпоральне запліднення – що потрібно знати

Зміст

Не маючи змогу завести дитину природнім шляхом, багато сімейних пар вдаються до різноманітних методів. Хтось обирає всиновлення, проте все ж таки кожній жінці хочеться відчути себе матір’ю та пройти через шлях вагітності. Ось чому екстракорпоральне запліднення є таким популярним сьогодні. Ця процедура має проводитись лише в спеціалізованих закладах, адже для вдалого результату потрібен професіоналізм та відповідне обладнання. Саме тому киян часто цікавить ЕКЗ ціна в ІКСІ клініці. Тим, хто серйозно задумуються над штучним заплідненням, варто більш детально дізнатися про процедуру ЕКЗ.

Що таке ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення полягає у тому, щоб узяти яйцеклітини та сперматозоїди майбутніх батьків та за допомогою цього матеріалу виростити ембріони.

Етапи ЕКЗ

Ця доволі складна медична послуга включає наступні етапи:

  • вирощування яйцеклітин;
  • одержання яйцеклітин;
  • запліднення яйцеклітин;
  • культивування ембріона;
  • перенесення ембріона в матку.

Важливо враховувати, що кожен етап займає певний час і можливі ситуації, коли якийсь з етапів буде відстрочений на деякий час.

Після процедури перенесення ембріону за допомогою УЗД апарату відслідковуються його переміщення в матковій порожнині. Так лікар може дізнатися напевне, чи вдалася поточна підсадка ембріону. Вже через 6-12 годин (а іноді вже через 2 години) після процедури зародок має увійти в ендометрій, а згодом відбудеться його імплантація.

Протипоказання до ЕКЗ

Такі проблеми як пухлина на матці чи, наприклад, гострий запальний процес, є протипоказаннями до проведення процедури. Проте вилікувавши усі наявні захворювання, що становлять небезпеку та перешкоджають нормальному функціонуванню жіночих органів та гормональної системи, можна повернутися до підготовки та проведення ЕКЗ.

Скільки разів можна робити ЕКЗ

Не можна сказати, що ЕКЗ потрібно робити один чи два, чи більше разів. Немає ніяких обмежень у цьому питанні. Та варто розуміти, що якщо перша спроба виявилась невдалою, то цілком справедливим буде рішення намагатися вирішити проблему безпліддя за допомогою ЕКЗ і надалі. Адже навпаки, часто саме повторні спроби призводять до успіху. Більш того, фахівці рекомендують проводити до 10 процедур ЕКЗ, до того як виключити можливість завагітніти таким чином. Тому не варто швидко здаватися.

Чому не настає вагітність

Не приживання ембріону може бути результатом стресу, тобто емоційно-психологічних переживань. Тому по-перше важливо мати позитивний настрій та налаштованість перед процедурою.

Екстракорпоральне запліднення в клініці ІКСІ

У клініці ІКСІ надають професійну медичну допомогу у сфері репродуктології та лікування безпліддя. Тут працюють справжні майстри своєї справи, які завдяки великому досвіду точно діагностують, консультують та допомагають визначитися із найбільш прийнятною програмою проведення ЕКЗ. Обираючи клініку ІКСІ, можна отримати чималий шанс на те, щоб нарешті стати батьками та насолоджуватись щасливим повноцінним сімейним життям.