Книги з психології, які варто прочитати кожному

Зміст

У 21 столітті, для того, щоб краще зрозуміти себе та навколишній світ не обов’язково звертатися до психолога, достатньо просто прочитати спеціалізовану літературу яка написана “простою мовою”. Ми підготували список книг з психології для тих, хто хоче:

  • будувати здорові стосунки з сім’єю та партнером;
  • дізнатися як на нас впливає наше оточення та соціум;
  • краще розібратися в собі та в оточуючих.

Книги з психології про стосунки між чоловіком та жінкою

Чоловіки з Марсу, жінки з Венери. Не дивлячись на це їм доводиться спілкуватися, взаємодіяти та шукати точки дотику. 

Аби полегшити нам життя та запобігти наступанню на ті самі граблі професіонали в сфері психології пишуть “посібники”, прочитавши які вам буде легше зрозуміти не лише людей протилежної статі, а й самих себе.

“Чоловіки з Марсу, жінки з Венери”, Джон Грей

Автор книги робить акцент не на спільних рисах чоловіків та жінок, а на відмінностях між ними. Це він робить для того, щоб партнерам було легше зрозуміти один одного.

Джон Грей дає детальне пояснення розбіжностям між чоловіками та жінками, руйнує стереотипи та сприяє зміцненню їх стосунків. 

“Для стосунків потрібні двоє”, Володимир Станчишин

Володимир Станчишин український психотерапевт автор книги який  детально розповідає про кожний етап стосунків, про кризи, конфлікти та домашнє насилля. Книга про життєві ситуації про які найчастіше говорять клієнти автора.

Про стосунки між батьками та дитиною

“Всі наші проблеми родом з дитинства” Проблеми які відбуваються з нами в дитинстві, обов’язково дають про себе знати у дорослому віці.  Аби налагодити стосунки з батьками та уникнути поганих наслідків в стосунках зі своїми дітьми ми рекомендуємо прочитати такі книжки :

«Токсичні батьки», Сьюзан Форвард 

В книзі порушується питання насилля зі сторони батьків над дітьми в усіх його аспектах: психологічне, фізичне та сексуальне. Авторка докладно розповідає про види інглекту (ігнорування) як методу виховання. Руйнує міф про прощення та його “цілющу силу”. 

«Супербатьки. 75 успішних стратегій виховання», Еріка Райшер

Вважається, що рецепту успішного виховання дитини не існує, але є деякі правила та стратегії, які допоможуть вам побудувати довірливі стосунки з дитиною. Книга допоможе вам вирішити велику кількість проблем під час виховання дититни, адже авторка вклала у неї 75 стратегій успішного виховання. 

Найкращі книги з психології для розвитку особистості

Наразі, аби існувати в “не токсичному” соціумі потрібно лише розуміти та поважати один одного, а перш ніж намагатися зрозуміти іншого, треба зрозуміти самого себе, ці книги допоможуть вам вбити двох зайців одним пострілом.

«Ігри, у які грають люди», Ерік Берн

В людини є тільки три ролі: дорослий, батько, дитина. Саме так вважає автор книги Ерік Берн. В книзі він описує 120 сценаріїв поведінки та пропонує пограти в “антиігри” аби уникнути типових фінішів. Читачі вважають, що ця книга допоможе розібратися з тарганами в голові та збагатити особистість.

«Книга радості», Далай-Лама, Десмонд Туту

Автори книги допоможуть вам поглянути на своє життя з іншого боку, навчитися контролювати такі емоції як: гнів, відчай, лютть та зневіра. В книзі присутні медитаційні вправи, різноманітні психологічні ігри, історії з життя та поради спеціалістів.

“Простими словами. Як розібратися у своїй поведінці”, Марк Лівін, Ілля Полудьонний

Книга написана для тих хто хоче пізнавати самих себе та зрозуміти як працюють людські захисні механізми та як реагувати на певні життєві ситуації. 

Книга про романтизацію, ідеалізацію, контроль та відсторонення. 

Читання такої літератури – цінний інструмент комунікації з внутрішнім та зовнішнім світом. Сподіваємось, що ці книги допоможуть вам у подальшому саморозвитку та психологічних трансформаціях.