Піца: історія та цікаві факти

Зміст

Найвідоміша італійська страва, яку полюбляють у всьому світі — це піца. Ароматна, смачна та ситна, вона стала звичною гостею на нашому столі. Та чи знаєте ви, де вперше приготували піцу, скільки її різновидів існує та які із них — найпопулярніші? Якщо ні, сьогодні ми розкажемо вам про це. Підготували для вас безліч цікавих фактів. Окрім цього, розповімо, які є піца акції в Кам’янці-Подільському. Почнімо!

Цікаві факти про піцу

Вважається, що першу піцу приготували у Неаполі в 1738 році. Страва була максимально простою: вона складалася з томатного соусу, моцарели та базиліку. У тому ж році у Неаполі з’явилася перша піцерія. Саме слово “піца” походить від італійського “pitta”, що означає “запечений хліб”.

Згодом, піца стала популярною не лише в Італії, а й інших країнах Європи, а також в США. Для створення смачної та соковитої піци важливо дотримуватися правильної техніки приготування. 

Так, тісто повинне бути оптимальної товщини: не надто тонким та не надто товстим. На тісто наносять томатний соус та розподіляють його по всій площі піци рівномірно, залишаючи кілька сантиметрів на краях. Після цього, на соус кладуть  сир та інші складники, дотримуючись правильного розміщення та кількості. Випікають піцу, традиційно, у дров’яній печі при високій температурі (близько 450 градусів) протягом 1-2 хвилин.

Ще декілька цікавих фактів про піцу:

  • У США піца є дуже популярною стравою, щороку випікається понад 3 мільярди піц.
  • У 2012 році в Римі була приготована найбільша піца у світі, її діаметр становив 40 метрів.
  • У деяких країнах, наприклад, в Австралії, популярна холодна піца.
  • Міжнародний день піци відзначають 9 лютого.
  • Піца з ананасами була створена у 1962 році в Канаді, але самі італійці не дуже полюбляють її. В Італії таку страву майже не готують.

Перша заморожена піца, своєю чергою, з’явилася у 1962 році. Спочатку страва була не дуже смачною, але згодом рецепт вдалося вдосконалити.

Як замовити піцу по акції?

Це дуже просто. Вам необхідно:

  • Обрати заклад. Орієнтуйтеся на ціни, відгуки, меню, умови доставки. Наприклад, у Pronto Pizza постійно діє знижка на самовивіз, а також є спеціальні пропозиції до дня народження клієнтів. 
  • Ознайомитися з переліком акцій. Зазвичай, дізнатися про акції можна із сайту обраного ресторану, його мобільного додатку. Або запитайте про спеціальні пропозиції у менеджера закладу.
  • Виконайте умови акції та отримайте свою піцу прямісінько біля дверей.

Обирайте заклад, який вам до душі, користуйтеся вигідними акціями та замовляйте найсмачнішу піцу!