Поради та методи у лікуванні геморою

Зміст

Геморой – це неприємне та болісне захворювання, при якому відбувається поширення та здуття венозних судин в області прямої кишки та анусу. Це проблема, яка може виникнути у будь-якого чоловіка або жінки, незалежно від віку. Щоб успішно лікувати геморой, потрібно враховувати його симптоми, підходити до лікування комплексно, використовуючи різні методи та засоби (1). Лікарі рекомендують при різних стадіях цього захворювання використовувати продукти лінійки Реліф від компанії Байєр. Який саме препарат буде найефективнішим, визначає лікар.

Симптоми геморою

Перед тим як лікувати геморой, необхідно переконатись, що неприємні відчуття викликані саме цією хворобою. Серед найпоширеніших симптомів геморою можна виділити:

  • Біль та дискомфорт у області анусу;
  • Кровотеча під час дефекації;
  • Здуття та випадання судин.

Симптоми можуть бути різної степені інтенсивності, при різних стадіях та видах геморою. Тому дуже важливо перш ніж розпочинати лікування, необхідно порадитись з лікарем. В багатьох випадках спеціаліст призначає Реліф Ультра свічки, як ефективній засіб.

Препарати для лікування геморою

Ліки від геморою – це важлива складова процесу лікування. Одним з найефективніших препаратів для профілактики та лікування геморою є Реліф Ультра. Він має в складі компоненти, які сприяють загоєнню пошкоджених тканин, зменшенню запалення та зняттю болю. Препарат Реліф Ультра також унеможливлює поширення інфекції та поліпшує кровообіг в області прямої кишки.

Свічки Реліф Ультра мають багато переваг у лікуванні геморою. Вони мають заспокійливий ефект на пошкоджені тканини, зменшують запалення та знімають болісні відчуття. Крім того, цей препарат прискорюю загоєння ран, зменшує ризик інфекцій та зупиняє кровотечу.

Для зняття болю та зменшення запалення у разі геморою можуть бути використані заспокійливі засоби, такі як крем або мазь Реліф. Ці препарати містять речовини, які знімають свербіж, подразнення у зоні геморою.

Інші методи лікування геморою

Важливу роль у лікуванні геморою відіграє також правильна дієта. Необхідно включити до свого раціону продукти, які сприяють зміцненню стінок кровоносних судин, покращенню травлення та зменшенню запалення. Це можуть бути овочі та фрукти, які містять багато клітковини, а також антиоксиданти та вітаміни. Бажано також обмежити споживання гострої, жирної та солодкої їжі, оскільки вона може погіршити симптоми геморою. Також необхідно розглянути біль спеціалізовані методи лікування.

Фізична активність

Рух – важливий елемент у запобіганні та лікування геморою. Регулярні фізичні вправи сприяють покращенню кровообігу, зміцненню м’язів та зменшенню тиску в області анусу. Рекомендується займатися легкою аеробікою, ходьбою, плаванням. Дієта, фізична та лікарські засоби – це так звані, консервативні методи лікування геморою (2).

Мінімально інвазивні процедури

У разі невдачі консервативного лікування геморою можуть бути призначені мінімально інвазивні процедури. До таких процедур належать лігація (3) латексними кільцями та склеротерапія. Лігація латексними кільцями полягає в затягуванні базальної венозної судини латексним кільцем, що веде до спинання кровотоку та зменшення розмірів геморою. Склеротерапія передбачає введення спеціальної речовини в судину, яка викликає спаювання та зникнення геморою.

Хірургічне втручання

У випадках важкого стану або наявності ускладнень геморою може бути необхідне хірургічне втручання. Хірургічне лікування може включати видалення гемороїдальних вузлів або прогресивних гемороїдальних проблем.

Лікування геморою має бути комплексним та залежить від симптомів та стану пацієнта. Використання препарату Реліф від геморою є дієвим методом для профілактики та лікування геморою, а свічки Реліф Ультра можуть бути ефективним засобом для зменшення симптомів та прискорення загоєння. При розробці плану лікування необхідно також враховувати дієту, фізичну активність, мінімально інвазивні процедури та, у випадках важкого стану, хірургічні втручання. Препарати та заспокійливі засоби можуть також допомогти у знятті болю та зменшенні запалення при геморої.

Література

1. Lohsiriwat V. (2015). Treatment of hemorrhoids: A coloproctologist’s view. World journal of gastroenterology, 21(31), 9245–9252. https://doi.org/10.3748/wjg.v21.i31.9245

2. Stratta, E., Gallo, G., & Trompetto, M. (2021). Conservative Treatment of Hemorrhoidal Disease. Reviews on recent clinical trials, 16(1), 87–90. https://doi.org/10.2174/1574887115666201021150144

3. Lombard R. (2005). Comment je traite…. Les hémorroïdes en ambulatoire [Ambulatory treatment of hemorrhoids]. Revue medicale de Liege, 60(9), 695–699.