Тренди у вишивці 2024

Зміст

Вишивка не втрачає актуальності протягом багатьох століть. Й навіть більше — стає все популярнішою, знаходячи своє вираження у різних сферах побуту, дизайну та моди. З року в рік з’являються нові тенденції, які вражають розмаїттям. А вишивальна машина промислова допомагає втілити найсміливіші ідеї дизайнерів на тканині. Ми вже розглянули, якими будуть тренди в вишивці цьогоріч, й з радістю розповімо про це вам.

Які вишиванки модні цього сезону?

Тренд 2024 року — геометричні орнаменти на вишиванці. Ромби, квадрати, лінії прикрашатимуть як чоловіче, так і жіноче вбрання. На другому місці за популярністю — флористичний орнамент. Відтінки природи, квіткові мотиви, рослинні елементи додають свіжості та елегантності вашому образу. Цікавим є й символізм рослинних орнаментів у вишиванці. Адже для древніх українців узори на вишиванці мали особливе значення:

  • калина — символ роду;
  • листя або гілки дуба — символізують енергію, життєву силу, розвиток та зростання.
  • квітучі маки — оберіг, який захищає від злих сил.

Вишиванки з простими, але елегантними візерунками або розкішними вишивками у вигляді геометричних форм стають особливо популярними цьогоріч. 

Якщо говорити про відтінки у вишиванці, то модною залишається класика — білі вишиванки, сорочки з домотканого полотна, чорні чоловічі та жіночі вишиванки.

Вишивка: модні тенденції 2024

Елементи національних вишивок різних культур стають джерелом натхнення для дизайнерів. Вбрання, натхненне українською вишиванкою, доповнюють традиційні мотиви та колоритні комбінації кольорів. Експерименти з текстурою — ще один цьогорічний тренд. Додавання різних текстурних елементів до вишивки, таких як паєтки, бісер або намистини, дозволяє створювати цікаві та оригінальні ефекти.

Тренди в одязі 2024 передбачають прикрашання вишивкою не лише сорочок та блуз, а й джинсів, текстильних суконь та навіть футболок. При цьому особливо актуальною є мінімалістична вишивка. Прямі лінії, малюнки в одному кольорі або невеликі деталі додають виробам елегантності та сучасності. Вишивка з абстрактними геометричними мотивами стає популярною. Це можуть бути прості геометричні фігури або складні мультимодульні композиції.

Вишивка на натуральних тканинах є одним з сучасних трендів. В усвідомленні важливості природних матеріалів та їх впливу на здоров’я, вишивка на натуральних тканинах, таких як лляна чи бавовняна, набуває популярності, надаючи виробам природнього шарму.

Все більше майстрів, які спеціалізуються на виготовленні вишитого одягу, оцінюють переваги машинної вишивки. Так, вишивальна машина Рікома дозволяє створювати великі партії продукції, витрачаючи на це мінімум зусиль.