Важливі вітаміни та мінерали для веганів

Зміст

Попри те, що веганські дієти передбачають вживання достатньої кількості фруктів та овочів, такий раціон не здатний забезпечити організм людини достатньою кількістю поживних речовин. Проблема полягає в тому, що велика кількість нутрієнтів знаходиться не лише в продуктах рослинного походження, але й тваринного. В таких випадках для підтримки здоров’я слід вживати спеціальні харчові добавки, які дозволять компенсувати кількість корисних речовин, необхідних для повноцінного функціонування організму людини. Розглянемо детальніше важливі нутрієнти, брак яких може негативно вплинути на самопочуття веганів.

Вітамін В12

Цей нутрієнт міститься переважно у продуктах тваринного походження. Він сприяє цілій низці функцій організму, в тому числі утворенню еритроцитів, які транспортують кисень, обміну білків та підтримці загального здоров’я нервової системи. Якщо у людини є нестача вітаміну В12, у неї можуть спостерігатись різноманітні симптоми: втома, слабкість тощо. Дуже важливо забезпечити добову норму в 1,5 мкг для підтримки здоров’я. Втім з продуктів харчування, які доступні для веганів, отримати достатню кількість вітаміну В12 майже нереально.

Залізо

Залізо — важливий мінерал, який є будівельним блоком для ДНК, а також сприяє транспортуванню кисню по всьому тілу та виробництву енергії. При нестачі цього макроелемента людина може відчувати брак сил, млявість та слабкість. В деяких випадках можуть виникати й інші проблеми: ламкість нігтів, головний біль тощо.

При недостатній кількості заліза в організмі розвиваються інші, в тому числі захворювання крові. Таку ситуацію здатний розв’язати комплекс для підтримки оптимального здоров’я крові Hema-Plex від Natures Plus. Це найкраще рішення для профілактики небезпечних станів.

Залізо переважно міститься в продуктах тваринного походження. Спробувати надолужити нестачу макроелемента можна шляхом вживання шпинату, бобів, сухофруктів, насіння та горіхів. Але лише біодобавки здатні дати повну добову дозу елемента.

Кальцій

Цей мінерал відповідає за здоров’я кісток та зубів, а також має провідну роль у передачі сигналів нервової системи. Кальцій є корисним для м’язів та серцево-судинної системи. Мінерал міститься в капусті, броколі, нуті. Втім навіть правильне харчування не здатне забезпечити добову норму людини (згідно з рекомендаціями МОЗ вона складає 700 мг).

Жирні кислоти омега

Для повноцінного функціонування організму людини досить важливо забезпечити достатню кількість жирів. Мова йде про так звані корисні жири — омега. Вони підтримують зорову та нервову системи, гормональний баланс, роботу серця та здоровий стан шкіри. Найбільша концентрація поліненасичених жирних кислот міститься у рибі. Веганська дієта передбачає відмову від продуктів тваринного походження, через що і виникає брак поживних речовин в організмі. Рішенням може стати вживання спеціальних харчових добавок Омега-3 для веганів. Їх виготовляють не з риби, а з водоростей.

Цинк

Він є незамінним мікроелементом для повноцінного функціонування імунної системи людини. Також мінерал відповідає за оновлення клітин, правильний метаболізм та інші важливі процеси в організмі. Брак мікроелемента може призвести до випадіння волосся, проблем із травленням, уповільненого загоєння ран тощо. Цинк міститься у бобових та горіхах. Втім отримувати достатню кількість поживної речовини (9,5 мг для дорослих чоловіків та 7 мг для дорослих жінок) з продуктів майже неможливо через те, що організм не здатний на 100% засвоювати мінерал з продуктів харчування.

Йод

Мікроелемент дозволяє контролювати процес метаболізму в організмі людини. Якщо не задовольняти щоденну потребу в 150 мкг йоду, в організмі людини можуть відбуватись негативні зміни. Зокрема, нерідко виникають проблеми зі шкірою, погіршується настрій, збільшується вага. Йод міститься в рибі, морепродуктах та молочних виробах. Втім включення морських водоростей у щоденний раціон разом зі спеціальною харчовою добавкою закриває добову потребу.

Магній

Цей мінерал бере участь у великій кількості біохімічних реакцій в організмі. Він є дуже важливим для підтримки загального стану здоров’я, сприяючи нормальному функціонуванню м’язів, нервів, серцево-судинної системи. Не менш важливе значення має магній у роботі імунної системи. Для отримання достатньої кількості макроелемента в організмі важливо внести до раціону зміни, щодня вживаючи авокадо, горіхи, бобові, тофу та насіння. А біодобавки з магнієм бажано поєднувати з кальцієм, оскільки вони взаємопов’язані.

Вживання спеціальних харчових добавок дозволяє не лише підтримувати баланс корисних речовин в організмі веганів, але й сприяє чудовому самопочуттю, збереженню енергії та гарному настрою.