Як доставити товар із Канади в Україну: процедура та нюанси

Зміст

Товарообіг між Україною та Канадою доволі значний, і ця тенденція зберігатиметься й надалі. Основна причина – добре налагоджені шляхи постачання. Доставка з Канади в Україну відбувається декількома видами транспорту, оскільки прямого сполучення для використання лише одного немає. Доволі специфічною є організація доставки, адже країна північної Америки має дуже велику площу, надзвичайно важливо зіставляти всі за і проти.

Способи доставки вантажів із Канади

Для того щоб вантаж потрапив із Канади в Україну, проходить чимало етапів. Перший – це вибір способу перевезення. За цим напрямком потрібна комбінація декількох.

Авіаційна доставка – найшвидший, найнадійніший, найбезпечніший метод, але й найдорожчий. Далеко не завжди такий метод себе виправдовує, потрібно уважно розраховувати очікуваний дохід від продажу та затрати на перевезення. Інфраструктура саме в Канаді для такого методу доставки розвинена дуже добре. Там є близько 300 аеропортів місцевого значення та 10 – міжнародного. Більшість із них знаходяться на півдні країни, де мешкає чимало людей. Найвідоміші аеропорти в Торонто, Ванкувері, Оттаві, Монреалі, Галіфаксі тощо.

Трохи тривалішою, але теж доволі зручною буде доставка морем. З Канади можливий забір товарів як морськими, так і річковими портами. Побудовано їх понад чотири сотні. По всій країні є канали, тому перевезення в контейнерах не буде проблемою. 

Добре налагоджені також залізничні перевезення по самій країні. Відстань, яку охоплює таке сполучення, – понад 72 000 км. Це відмінне рішення, якщо закуповуєте дуже великий об’єм товару. Однак певні географічні обмеження є, і це потрібно враховувати.

Звісно, і без автомобільного транспорту не обійтись, насамперед ним доставлятимуться вантажі уже безпосередньо по території України.

Вартість доставки з Канади в Україну

Звісно, закупка у партнера, який знаходиться дуже далеко, – це доволі значні витрати на доставку. Тому варто порахувати, наскільки це буде вигідно. Основні фактори, які впливають на ціну таких послуг:

 • тип, вага, розмір, об’єм товарів, які підлягають транспортуванню;
 • вартість страховки;
 • строки виконання. Якщо доставка термінова, то її вартість значно підвищується;
 • необхідність пакування та спеціальних умов – температурних чи інших;
 • митне оформлення. Окремі види товарів вимагають дещо іншої процедури, причому як у Канаді, так і в України;
 • відстань, яку потрібно подолати, – це розраховується, коли вже є точний маршрут;
 • інші особливості, насамперед індивідуальні побажання.

На формування ціни доставки впливає дуже багато факторів, тому вона зазвичай розраховується в індивідуальному порядку.

Послуги спеціалізованих компаній із доставки вантажів із Канади в Україну

Оскільки нюансів транспортування навіть найпростіших товарів із Канади чимало, то варто довірити організацію цього та супутніх процесів спеціалізованим компаніям. Зазвичай надається повний спектр послуг. Це гарантує прискорення строків доставки. Дуже зручна опція «під ключ», коли всі питання вирішує саме транспортна компанія. Такий варіант співробітництва може включати наступні додаткові послуги:

 • підготовка необхідного пакета документів, у тому числі для контрагентів у Канаді, митниці;
 • аутсорсинг зовнішньоекономічної діяльності. У разі потреби профільний спеціаліст може знайти постачальника, підписати з ним договір тощо;
 • митне оформлення товарів. Це стосується подачі всієї звітності органам контролю та сплати в необхідному обсязі податків та зборів;
 • сертифікація вантажу, що повною мірою відповідатиме чинним нормам закону та регламентам.

Звернення до спеціалізованої компанії – правильне рішення, яке має чимало переваг. Насамперед це організація оптимального маршруту, незалежно від обраних способів. Це дозволяє скоротити витрати та час у дорозі. Зауважимо, що логісти з досвідом зможуть скласти маршрут, який забезпечить зручність та вигоду для клієнта та точно прорахує вартість. Крім того, перевагами є оптимізація митних платежів, вирішення всіх форс-мажорів, що виникли, підготовка повного пакета документів.