Коли в будинку живе чотирилапий улюбленець, хочеться, щоб він був гарним та доглянутим, а головне, здоровим, і приносив радість господарям. Сприйняття собаки як члена сім’ї є абсолютно нормальним і призводить до необхідності доглядати її. Іноді у власників виникає питання про те, як вичісувати собаку правильно, щоб виключити заплутування та електризацію, неприємні відчуття для тварини, а також уберегти свої килими від великих скупчень шерсті. При цьому є кілька простих правил.
Вибір щітки
Для собак вибирають гребінці залежно від того, яку шерсть вони мають.
Довгошерсті
Ці тварини найбільш вимогливі у догляді. Для них можна вибрати наступні види щіток:
- Металевий гребінець. Він повинен мати довгі зубчики, щоб проходити по всій товщині волосяного покриву, аж до шкіри. Цей гребінець не електризується і дуже міцний, тому підходить для того, щоб розплутувати довгі прямі або хвилясті шерстинки.
- Масажна щітка з натуральною щетиною. Вона допомагає покращити кровообіг, приносить задоволення тварині, покращує стан шкіри.
- Колтуноріз. У тих випадках, коли вовна заплутується часто, можна використовувати цей інструмент для комфортного та безболісного виправлення ситуації.
Коротка шерсть
Найкраще підійдуть щіточки з металу з короткими зубцями. Також собаці буде приємно, якщо власник буде використовувати рельєфну рукавичку, яка чудово збирає шерсть, що випала.
Як часто потрібно вичісувати
Частота вичісування залежить від довжини і типу шерсті, а також породи. Деякі породи собак відрізняються дуже швидким зростанням шерсті, а інші практично не потребують догляду. Наприклад, короткошерстих ротвейлерів, курцхаарів або такс можна вичісувати раз на тиждень. В той же час, як різеншнауцер, бордер-коллі, той пудель та інші володарі довгої прямої або кучерявої вовни потребують щоденного догляду. У цьому випадку можна досягти оптимального результату і улюбленець завжди виглядатиме красиво й акуратно.
Як вичісувати
В першу чергу варто підготувати щітки. Щоб уникнути електризації, обов’язково слід використовувати правильні гребінці. А також можна вдатися до спеціальних спрей-кондиціонерів. Обов’язково потрібно запастись терпінням та бути у гарному настрої, адже тварини відчувають настрій господаря та можуть нервувати разом із ним. Процес вичісування з огляду на порядок дій виглядає таким чином:
- Починати розчісувати треба з лап.
- Після цього переходять до грудей і розчісують шерсть на спині та з боків.
- Далі можна перейти на вуха та шию. Це ніжні ділянки, які слід чесати акуратно.
- В останню чергу можна вичесати живіт та хвіст.
- На завершення можна порадувати тварину гумовою щіточкою або спеціальною рукавичкою для масажу та гарненько погладити її.
Обов’язково слід розчісувати тварину хоча б кілька разів на тиждень. Це буде не тільки приносити задоволення собаці та запобігати частим прибиранням шерсті з килимів, але й простимулює зростання вовняного покриву, забезпечить масаж і допоможе підтримувати хороше здоров’я улюбленця.