Як вибрати брендовий чоловічий костюм для офісу, вечірки чи подорожі

Зміст

Костюм здавна є символом маскулінності, а брендовий костюм здатний додати образу впевненості та статусу. Це не лише одяг для робочих буднів — його можна носити на вечірки, прогулянки та брати в подорожі. Головне — правильно підібрати фасон, колір, матеріал до події. Читайте в цій статті про те, скільки костюмів варто мати в гардеробі, як обрати вдалий і де купувати брендові костюми чоловічі

Базові критерії вибору чоловічого костюма

Щоб вдало вибрати костюм для кожної події, варто орієнтуватися в матеріалах і кроях.

Матеріали

Спершу розберемося в тканинах. Кожна має свої властивості, рівень теплоізоляції та зовнішній вигляд. Ось найпопулярніші: 

  1. Шерсть. Найуніверсальніший матеріал для костюмів. Є такі види шерсті: меринос (тонка вовна з овець мериносів, що має гладку, м’яку, приємну до тіла текстуру, підходить для всіх сезонів), твід (груба, щільна, фактурна вовна, дуже тепла та зносостійка, зазвичай має візерунки, як-от «гусяча лапка» або клітинка, підходить для холодної пори), вовна (натуральне волокно з овечої шерсті, може бути тоншим або грубшим; вовна довговічна, поглинає вологу та має непогану терморегуляцію, підходить для будь-якого сезону), фланель (м’яка, злегка ворсиста вовна, що гарно зберігає тепло, має елегантний вигляд і комфортна в носінні, підходить для пізньої осені та зими). 
  2. Льон. Легка натуральна тканина, що дозволяє тілу «дихати» у спекотну погоду. З льону виготовляють костюми, які ідеально підходять для літніх прогулянок, відпочинку, неформальних подій. Цей матеріал більше мнеться у порівнянні з іншими, але в цьому навіть є певний шарм. Костюм з льону має стиль smart casual, тому його можна поєднувати з футболками та лоферами або кедами. 
  3. Поліестер. Синтетичне волокно, створене штучно як альтернатива натуральним тканинам або домішка до них. Це один із найпопулярніших матеріалів для виготовлення костюмів, адже він гладкий, має ледь помітний блиск, не мнеться, легкий у догляді та зносостійкий. Костюм з поліестеру підходить для демісезону. 
  4. Віскоза. Напівсинтетичне волокно, що виробляється із природної сировини. Віскозу додають як домішку до вовни, поліестеру, вовни або бавовни, адже вона надає м’якості та еластичності тканині. 

При виборі костюма переглядайте склад тканини та орієнтуйтеся на ті матеріали, які підходять вам за характеристиками. 

Посадка

Надзвичайно важливий критерій вибору костюма — посадка. Від неї залежить комфорт і зовнішній вигляд образу. Існують такі види кроїв: 

  1. Slim fit. Костюм, що має приталений піджак і штани з вузькими холошами. Одяг облягає фігуру, повторюючи її силует. Такий костюм може бути дискомфортним для тривалого носіння, але він має чудовий вигляд на струнких та спортивних чоловіках. 
  2. Regular fit. Класична посадка. Це стандартний крій костюма, трохи вільніший за slim. Підходить майже всім типам фігури, має класичний і стриманий вигляд, а також комфортний у носінні. Найоптимальніший варіант для ділового гардероба. 
  3. Relaxed / Loose fit / Oversize. Вільний, розслаблений крій. У такому костюмі просторо та зручно, адже він вільно сидить у плечах, грудях, стегнах. Він має сучасний вигляд, підходить для повсякденного носіння. 

Щоб обрати свою ідеальну посадку, варто приміряти кілька варіантів костюмів. Зверніть увагу на те, як ви почуваєтеся в зоні плечей — вам має бути зручно рухати руками. Якщо піджак тисне у плечах — спробуйте інший крій. Рукав має відкривати 1–1,5 см сорочки. Сучасні класичні штани для офісу мають злегка торкатися взуття. Орієнтуйтеся на власний комфорт і на те, чи збалансований вигляд мають ваші пропорції у костюмі. 

Як обрати чоловічий костюм для різних випадків?

Кожна подія вимагає відповідних стильних рішень. Одного костюма в гардеробі чоловіка недостатньо, адже класичний одяг не підходить для комфортного повсякденного носіння, вечірок і подорожей. Краще мати кілька костюмів для різних випадків і погодних умов — тоді ви зберете базову капсулу, яка дозволить швидко підбирати одяг, куди б ви не збиралися. 

Для офісу рекомендуємо придбати вовняний (може бути із домішками поліестеру або віскози) костюм класичного крою. Нейтральні кольори на кшталт чорного, сірого, темно-синього чудово підходять для ділового стилю. Такий костюм можна стильно поєднати із сорочкою та лоферами. Ще один класичний варіант одягу — твідовий жакет зі стриманим візерунком, наприклад, дрібна клітинка. Це ідеальне офісне вбрання для холодної пори року. 

На щодень краще обирати зручні моделі — костюми вільного крою з вовни або поліестеру. У них зручно залишатися рухливим, а також їх можна комбінувати з футболками та кедами або кросівками. Образ у стилі casual водночас комфортний і має охайний вигляд. У такому аутфіті можна також піти на неформальну вечірку. 

Хоч костюм асоціюється з класикою та стриманістю, він може бути надзвичайно комфортним одягом влітку, якщо виготовлений з льону. Зазвичай такий комплект складається із сорочки та штанів, які зручно одягати на прогулянки та в подорожі. Костюми з льону зазвичай мають комфортні вільні посадки та спокійні природні відтінки — білий, бежевий, оливковий, чорний, блакитний. 

Де в Україні купити оригінальний брендовий костюм чоловіку?

Брендові костюми мають багато переваг: вони міцні та зносостійкі, мають дорогий і статусний вигляд, додають впевненості. Одяг від відомого дизайнера допоможе створити гарне враження на роботі та в колі друзів. Якщо шукаєте надійний магазин в Україні, де можна придбати оригінальні брендові речі, рекомендуємо звернути увагу на Invogue.ua — це успішний ритейлер речей у люкс-сегменті. Магазин уже більше 20 років обирають за бездоганний сервіс, безкоштовну доставку, обмін і повернення, можливість примірки перед оплатою. В асортименті представлені костюми від світових брендів чоловічого одягу, як-от Boss, Zegna, Kenzo. 

Зібрали для вас усе, що варто знати про вибір чоловічого костюма — тепер залишилось лише вам обрати для себе декілька варіантів для різних подій!