Як вибрати ліхтар із можливістю заряджання від мережі

Зміст

Як вибрати ліхтар із можливістю заряджання від мережі Акумуляторні ліхтарі — корисна та практична річ, яка має бути в кожному будинку. В умовах блекауту вони стають і зовсім незамінними. Ними користуються любителі активного відпочинку, мисливці, рибалки, туристи. Попит породжує пропозицію, тому виробники випускають на ринок більш технологічні моделі. 

Класифікація ліхтарів

Акумуляторні ліхтарі є зручним і ефективним засобом освітлення, що працює на базі спеціальних батарей. Ці пристрої відрізняються за кількома параметрами, що дає змогу класифікувати їх відповідно до різних потреб. Покупці можуть придбати аматорський або професійний ліхтар із зарядкою від мережі, а також вибрати варіанти з урахуванням умов експлуатації. Деякі моделі призначені для виконання повсякденних побутових завдань, інші ж використовуються дайверами, військовими або рятувальниками. У магазинах можна зустріти пристрої таких різновидів:

  1. Ручний світильник. Він має збалансовані параметри потужності та надійності, доступний за вартістю і може використовуватися як вдома, так і на природі.
  2. Лампа. Найчастіше встановлюється в кемпінгах і виявляється корисною під час віялових відключень електрики. Вона випромінює розсіяне світло, має досить широкий промінь і призначена для кругового освітлення.
  3. Прожектор. Характеризується великою потужністю і значною вагою порівняно з іншими моделями. Його відмінна риса — далекобійний промінь. Коштує девайс достатньо дорого, але незамінний під час виконання спеціальних завдань, наприклад, для підсвічування ворожих БПЛА з метою їхнього ураження.

Такі ліхтарі заряджаються від мережі, а отже, можуть прослужити набагато довше, ніж вироби, що функціонують від звичайних батарейок. Вони економічні, довговічні та зручні у використанні, можуть мати додаткові функції, що підвищують їхню функціональність.

Критерії вибору

Сучасні ліхтарі захищені від перегрівання, перевантажень під час заряджання, короткого замикання. Вони вважаються безпечними і практичними пристроями, які мають попит у воєнний час. Перед купівлею потрібно врахувати такий параметр як потужність. Туристичні моделі здатні видавати світловий потік до 100 люмен, цього достатньо для вирішення більшості завдань. Тактичні та інспекційні пристрої можуть засліплювати, оскільки їхня потужність варіюється в межах 100-250 люмен. Такого ліхтаря вистачить, щоби повністю освітити кімнату. Трапляються і моделі, що дають 500 люмен, але для використання в побуті вони навряд чи знадобляться. Об’єм батареї також має принципове значення, адже від цього залежить, скільки працюватиме пристрій без підзарядки. Фахівці рекомендують вибирати літій-іонні батареї, що витримують безліч циклів заряджання. Оптимальний об’єм батареї має стартувати з позначки в 700 мА-год. Не зайвими будуть такі функції як водонепроникність, ударостійкість, можливість роботи в декількох режимах. Деякі моделі можна використовувати як павербанк.