Який синтезатор купити для дорослих-початківців з нуля

Зміст

Починати заняття музикою можна в будь-якому віці, тому якщо ви бажаєте навчитися грати на синтезаторі, пропонуємо корисні поради, як обрати інструмент для початківця. Важливо розуміти, що процес навчання й швидкість опанування музичної майстерності напряму залежить від якості синтезатора, який ви будете використовувати.

Основні критерії вибору синтезатора для новачків

Критерії вибору синтезатора для початківця передбачають такі нюанси:

  • кількість клавіш – найбільш популярний варіант для новачків 61, хоча для серйозних занять варто розглянути варіант з 88 клавішами;
  • тип клавіш – повнорозмірні найбільше схожі на акустичне піаніно, напівзважені забезпечують кращий контроль, а зважені імітують гру на піаніно;
  • поліфонія визначає кількість нот, які можуть одночасно звучати – до 64 для початківців може бути достатньо. 

Аби подивитися скільки коштує синтезатор лінк на великий каталог музичних інструментів відомих брендів допоможе порівняти вартість навчальних моделей і професійних. Також додатково варто звертати увагу на технічні характеристики, функції  й спеціальні можливості.

Якщо ви перейдете в музичний інтернет-магазин “Паті на Хаті”, до кожного інструменту надається детальний опис технічних параметрів й звукових характеристик, аби кожен музикант незалежно від досвіду й майстерності міг підібрати слушний варіант для себе. Обираючи синтезатор, потрібно звертати увагу на:

  • звучання залежно від використовуваної технології в бюджетних навчальних моделях може бути простішим, хоча сучасні учнівські синтезатори використовують технологію для відтворення реалістичного насиченого звуку;
  • набір різних додаткових звуків, як то піаніно, струнні, ударні, орган, а також тембри для забезпечення різноманітності під час навчання й експериментів;
  • вбудовані уроки для інтерактивного навчання, метроном і ритм-секції пришвидшать процес освоєння нового інструмента;
  • можливість запису музики і її відтворення для оцінки розвитку навичок.

Також важливо звертати увагу на тип підключення синтезатора до зовнішніх пристроїв.  MIDI необхідний для підключення синтезатора до комп’ютера, аби використовувати додаткові програми для навчання. USB для зручного з’єднання з комп’ютером й іншими пристроями.   

На які моделі варто звернути увагу

Залежно від побажань і бюджету можна спершу поглянути на такі моделі синтезаторів, що відмінно підходять за функціональністю для початківців:

  • Yamaha PSR-E373 – 61 клавіша, 622 тембри, 48-нотна поліфонія, а також вбудовані уроки;
  • Casio CTK-3500 – 61 повнорозмірна клавіша, 400 тембрів, підтримка додатка Chordana Play;
  • Roland GO – 61 клавіша, 758 тембрів, 48-нотна поліфонія, інтерфейс USB to Device;
  • Yamaha DGX-660 – 88 зважених клавіш, 554 тембри, 192-нотна поліфонія, вбудовані стилі для акомпанементу і ритми.

Вибір синтезатора залежить від багатьох факторів. Враховуючи всі критерії, можна придбати модель синтезатора для комфортного й ефективного навчання з нуля.