Чи можуть брекети змінити форму обличчя?

Зміст

Кожній людині хочеться мати гарну посмішку. Проте нажаль велика кількість дітей, чоловіків та жінок не можуть похизуватися рівними зубами. Інколи нерівності в зубному ряді можуть призвести до зміни прикусу та, як висновок, зміни форми обличчя. Проте рішення цієї проблеми вже давно знайдене. Встановлення системи брекетів дозволяє вирівняти зуби та змінити прикус. Правильне положення зубного ряду допоможе повернути природну симетрію обличчя та красу. Зробити це можна у професійній стоматологічній клініці, звернувшись за посиланням https://t-stom.kiev.ua/service/vyrivnyuvannya-zubiv/.

Як ортодонтичне лікування може допомогти

Коли річ заходить про вирішення недоліків форми обличчя, багато хто думає, що завдяки брекетам воно нібито подовжується, а крім того, змінюється форма носу. Проте це не так. При професійному лікуванні:

  • змінюються кути між носом та губами;
  • вирівнюються кути між губами та підборіддям;
  • переміщуються зуби;
  • щелепи становляться на потрібне місце.

Тому іноді здається, що змінився ніс чи інші частини обличчя.

Губи

Вирішується проблема стискання та напруження губ, що відбувається, якщо людина соромиться своєї посмішки. При медіальному прикусі може западати губа. Вирівняння прикусу допомагає повернути губи у природнє положення та зробити їх пухкішими.

Вилиці та м’язи щелеп

Неправильне стискання зубів призводить до зміни положення вилиць. Через це вони можуть збільшити візуальний об’єм. Ортодонтична система допомагає залучити всі групи м’язів, вирівнявши навантаження на них. Завдяки цьому вилиці підіймаються, а овал обличчя вирівнюється та стає більш вираженим. Крім того, при зміні роботи м’язів перерозподіляється жир, завдяки чому шкіра підтягується.

Носогубні складки та ніс

Завдяки вирівнюванню прикусу обличчю надається пропорційність, через що ніс візуально виглядає меншим. У цей час носогубні складки стають менш вираженими, зникає асиметрія, обличчя виглядає молодшим.

Підборіддя

Наявність дистального прикусу візуально зменшує підборіддя, через що м’які тканини під ним можуть провисати та формується складка, так зване «друге підборіддя».

Медіальний прикус навпаки збільшує масивність нижньої частини обличчя та воно через це може виглядати похмурим. Вже через кілька місяців лікування підборіддя стабільно займе правильну позицію, через що нижня третина обличчя буде виглядати чітко окресленою, а провисання шкіри мине.

Овал обличчя

Асиметрія щелеп, зміна їх розташування на осі одна відносно другої, черезмірне звуження та скупченість зубів теж можуть бути вирішені за допомогою ортодонтичної конструкції. Брекети поліпшують навантаження на м’язи, вирішуючи навіть такі проблеми, як птоз.

Чому важливе саме професійне лікування

Не кожен лікар може встановити систему брекетів, як слід. Ця задача потребує детального аналізу прикусу та розміщення кожного окремого зуба. Тому за лікування слід звертатись тільки у спеціалізовані заклади, де працюють лікарі з великим досвідом.