Карʼєр в Старих Кодаках – фото, відгуки та як дістатися

Зміст

У серці Дніпропетровської області розташоване унікальне село зі своєю багатою історією та неповторною атмосферою – Старі Кодаки. Це місце, що зберегло спадщину минулих епох, стає все популярнішим серед туристів та істориків. Саме у Старих Кодаках знаходиться відомий кар’єр із прозорою водою. У цій статті ми розглянемо кар’єр в Старих Кодаках у Дніпрі та переглянемо фото Кодацького кар’єру.

Старі Кодаки: опис

Походження назви

Назва “Кодаки” має своє коріння в давній слов’янській мові та означає “гірське поселення”. Це назва, що відображає давню природу місцевості, яка стала основою для розвитку селища.

Історія та розвиток

Село Старі Кодаки відоме ще з давніх часів. Згадки про нього зустрічаються в історичних документах 17 століття. Протягом історії воно було свідком багатьох історичних подій та змін, але завжди залишалося центром культури та торгівлі у регіоні.

Архітектурні пам’ятки

У Старих Кодаках збереглося чимало архітектурних пам’яток, що свідчать про його важливе місце в історії регіону. До них входять старовинні церкви, замкові споруди та будинки.

Назва пам’яткиРік побудовиОпис
Свято-Миколаївська церкваXVII ст.Давньоруська церква з унікальною архітектурою
Кодакська фортецяXVII ст.Фортифікаційна споруда часів Київської Русі
Будинок купця ІвановаXIX ст.Пам’ятка архітектури класицизму з багатою історією

Туристичний потенціал

Останнім часом Старі Кодаки стають все більш популярним напрямком туризму. Тут можна насолодитися атмосферою старовинного міста, побачити історичні пам’ятки та Кодацький кар’єр, відвідати місцеві музеї.

Розвиток інфраструктури

Уряд та місцеві органи влади активно працюють над розвитком інфраструктури Старих Кодаків. Відновлюються та зберігаються історичні будівлі, реконструюються вулиці та парки, щоб зробити селище привабливішим для мешканців та туристів.

Кар’єр в Старих Кодаках

У Старих Кодаках розташований кар’єр, де від 1940-х років видобували граніт. У 1994 році воду перестали відкачувати, тож він перетворився на популярне місце відпочинку для мешканців Дніпра та околиць. 

Глибина кар’єру становить близько 40 метрів. Вода тут тепла й стояча, але живиться підземними джерелами. Кодацький кар’єр тягнеться з півночі на південь уздовж течії Дніпра. Колір води в Кодацькому кар’єрі суттєво відрізняється від темно-синього Дніпра – він приємно зелений, з прозорістю, але іноді може бути мутним. Це залежить від погоди та температури.

На пляжі між водоймою кар’єру та річкою мало затінку, багато каміння, є дорога для машин з одного боку і стежка для пішоходів з іншого. Деякі люди купаються безпосередньо в кар’єрі, інші приїжджають, щоб ловити рибу в Дніпрі. Входу до води немає, тому доводиться спускатися з каменів і майже одразу пірнати. 

Це ідеальне місце для любителів пішохідних прогулянок, скелелазіння або простого відпочинку на природі. Краса пейзажу, наявність зелених насаджень, близькість до Дніпра, а також кришталево чиста вода привертають сюди багато відпочиваючих. Кар’єр в Старих Кодаках ідеально підходить для дайвінгу – тут чудова видимість та достатня глибина.

Як доїхати до Кодацького кар’єру

У селищі Старі Кодаки курсує маршрутка №109 з Дніпра, з інтервалом руху від 20 хвилин до однієї години. Прибувши на кінцеву зупинку в Старих Кодаках, вирушайте вниз в напрямку до річки Дніпро. Потім поверніть праворуч, ліворуч і ще раз праворуч.

Далі ви побачите вхід до фортеці. Звідти пройдіть у бік майданчиків з автомобілями, а вже від них тримайтеся стежки вниз до пляжу. Також можна скористатися автобусом №16, який відправляється від житлового масиву Тополя-3.

Карʼєр у Старих Кодаках у Дніпропетровській області: відгуки

  • “Щоб доїхати сюди, потрібен джип і бажано не свій. Або треба знати таємні стежки, щоби не зламати там ноги. Але місце гарне, шашлично-романтичне, можна добре провести час.”
  • “Дуже мальовниче місце для відпочинку та купання, можна позасмагати, помилуватися природою та краєвидами, пострибати з каміння у воду) Якщо хтось хоче спокійно відпочити, раджу їхати до 12 або в будні, з 12 починає активно підтягуватися народ і стає дуже людно.”
  • “Місце шикарне, але брудне. Ми як ходимо з друзями, беремо з собою пакети для сміття, рукавички і прибираємо навколо місця, де сидимо. Якби кожен так робив, місце відразу стало б чистіше. Ще там дуже швидко згораєш, тож сонцезахисні креми – необхідність. І за можливості беріть якийсь навіс, якщо їхати на весь день.”
  • “Кар’єр вогонь, купатися тут краще, ніж на Дніпрі, є місця для риболовлі, але з кожним роком сміття додається, стежте за чистотою!”
  • “Гарно, але місцями дуже небезпечно – дуже вузькі стежки біля краю урвища. З маленькими дітьми треба бути дуже обережним. З візочком не погуляєш.”
  • “Історичне місце, ще з гарними краєвидами Дніпровських круч.”
  • “Дуже мальовнича природа. Дніпро у середині липня вже цвіте, а в кар’єрі вода бірюзова та прозора. Прекрасне місце для купання, але не для відпочинку. Зайти у воду можна лише у кількох місцях – все заросло кущами. Спуститися в кар’єр на машині з низьким кліренсом буде дуже складно, а піднятися ще складніше. У вихідні дні багато людей, знайти місце в затінку після 10 ранку дуже важко. Від цивілізації – тільки сміття (бите скло, недопалки). Одного разу з’їздили, для ознайомлення, більше не поїдемо.”

Питання-відповідь

Яка відстань від Дніпра до Кодацького кар’єру?

19,1 км (27 хвилин) – відстань від Дніпра до Кодацького кар’єру.

Яка вартість відвідування Кодацького кар’єру?

Відвідування Кодацького кар’єру безкоштовне.

Що цікавого є поруч із Кодацьким кар’єром?

Тим, хто має бажання відпочити на кар’єрі, рекомендується відвідати залишки колишньої фортеці, земляні вали, старий цвинтар і збережені пам’ятники 19 століття, що розташовані неподалік.