Мистецтво реставрації годинників: Відродження часу

Зміст

Якщо вам дістався сімейний швейцарський годинник, якому не одне десятиліття, то скоріше за все потрібно проводити реставрацію для відновлення зовнішнього вигляду. Процес, насправді, не такий простий, як здається на перший погляд, тому його також потрібно довірити професіональному майстру.

Що таке реставрація годинників?

Реставрація наручного годинника – це справа, яка дозволяє відновити початковий зовнішній вигляд аксесуара повністю. Хронометр зношується з часом, тому варто слідкувати за його станом та не пропускати профілактичне обслуговування.

Реставрація часто передбачає наступні заходи:

  • заміна пошкодженого скла та корпусу (або реставрація);
  • відновлення годинникового механізму, виготовлення нових деталей у разі віку виробу;
  • заміна стрілок, які погнулися або зламалися;
  • полірування аксесуара з використанням якісних абразивів та пасти;
  • відновлення герметичності корпусу.

Причин для проведення відновлення досить багато. Наприклад, реставрація годинників необхідна у випадку пошкодження, зношування механізму (зіпсувався зовнішній вигляд), або старого пристосування, який потрібно відновити ззовні.

Етапи реставраційного процесу

За десять хвилин відреставрувати годинник неможливо, навіть якщо майстер має великий досвід. Процес відбувається в кілька етапів.

  1. Годинникар виконує оцінку стану аксесуара, оглядає корпус, ремінець ззовні та визначає складність роботи.
  2. Спеціаліст розбирає хронометр, окремо оглядає кожну деталь та очищує їх.
  3. Здійснюється ультразвукове очищення із застосуванням спеціального обладнання для очищення покриття деталей від будь-якого забруднення та іржі. 
  4. З корпусу професіонал видаляє всі подряпини, вм’ятини та інші дефекти, оброблює корпус найменшими абразивними кругами.
  5. Годинник збирається, перевіряється на герметичність.

Якщо потрібно, або за бажанням власника, майстер замінить ремінець або браслет. Крім того, вдаючись до реставрації, можна одразу замовити новий ремінець або браслет, обравши попередньо бажану форму, колір та дизайн. 

Особливості реставрації

Відреставрувати годинник, особливо швейцарський, власноруч неможливо без відповідних знань, навичок та досвіду. Крім того, необхідно спеціальне професійне обладнання, яке допоможе не лише розібрати та зібрати аксесуар, але і ретельно прочистити його всередині від іржі та забруднення. 

Важливою особливістю реставраційного процесу виступає використання оригінальних деталей, інакше процес не буде мати ніякого сенсу, а виріб через короткий час перестане працювати. 

Крім того майстер повинен зберегти автентичність, але відновити зовнішній вигляд. Простими словами: якщо хронометру 40-50 років, вона повинна бути новою, але з власним шармом.

Тривалість та вартість роботи залежать від її складності, потреби реставрації або повної заміни деталей механізму, а також моделі самого аксесуара. Майстер озвучить приблизну ціну на етапі огляду годинника, а далі – вибір за власником.