Сидяча робота: як зберегти своє здоров’я

Зміст

Наразі все більше людей ведуть сидячий спосіб життя. Це дуже небезпечно, бо може мати негативні наслідки для здоров’я. Розказуємо, як правильно працювати за комп’ютером та як зробити безпечною сидячу роботу.

Правила роботи за комп’ютером

Правильна організація роботи за комп’ютером допомагає підтримувати здоров’я та підвищує продуктивність. Ось декілька важливих правил сидіння за комп’ютером:

  1. Розташування монітора. Він повинен бути на рівні очей або трохи нижче.
  2. Правильна постава. Тримайте спину прямо, а плечі розслаблені. Стопи поставте на підлогу, розведіть трохи ноги. Дуже важливо сидіти не на куприку або крижах, а саме на сідничних горбах тазових кісток. При цьому поперековий вигин хребта повинен бути вперед, грудний та шийний – вирівняні. Це базові нюанси, як правильно сидіти за столом.
  3. Клавіатура та миша. Розташуйте їх так, щоб руки й зап’ястя не згиналися під незвичним кутом. Використовуйте спеціальні підставки та килимки з подушкою.
  4. Регулярні паузи. Робіть короткі перерви на 5-10 хвилин кожні 40 хвилин. Інакше вам не уникнути таких поганих явищ, як біль в задньому проході при сидінні.
  5. Вправи для очей. Робіть паузи для очей, фокусуючись на віддалених об’єктах. Використовуйте зволожувальні розчини для очей.

Пам’ятайте, що між комп’ютером і здоров’ям вибирати треба саме здоров’я. Це найцінніший актив, який заслуговує вашої уваги та дбайливого ставлення. Якщо хочете знати більше про правила роботи за комп’ютером, то проконсультуйтесь з ортопедом. Лікар проведе огляд, розкаже, за яких умов у людини виникає сколіоз, та надасть корисні поради щодо здоров’я. Можливо, спеціаліст порадить, які ортопедичні подушки для сидіння підійдуть у вашому випадку.

Як попередити наслідки малорухливого способу життя?

При сидячій роботі такі проблеми з опорно-руховим апаратом, як біль в попереку при сидінні, дуже поширені. Для профілактики використовуйте такі аксесуари:

  1. Стіл зі змінною висотою. За ним можна працювати як сидячи, так і стоячи.
  2. Ергономічне крісло. Такі вироби мають анатомічні вигини, регульоване підголів’я і нахил спинки, підлокітники й посилений поперековий валик.
  3. Ортопедичні подушки. Вони знімають навантаження на хребет й запобігають виникненню болів в куприку при сидінні. Тому ортопедична подушка для водія повинна бути у кожного власника автомобіля. Цей виріб по рекомендації ортопеда можна підібрати та купити в онлайн-каталозі Olvi.

Вправи для спини при сидячій роботі

Як ми вже зазначали, при малорухливому способі життя дуже важливо робити хоч якусь руханку. До неї можна віднести такі вправи:

  • розтяжка спини. Сядьте прямо на стілець і склавши руки на грудях, повільно нахиляйтесь вперед і спрямовуйте голову вниз між колінами. Тримайте цю позицію протягом 20-30 секунд;
  • розтяжка шийних м’язів. Повільно нахиліть голову вліво, спрямовуючи вухо до плеча. Тримайте 15-20 секунд і повторіть на інший бік;
  • обертання корпусу. Сідайте на стілець, ноги на підлозі. Повільно обертайте корпус вліво і вправо, тримаючи руки на спинці стільця або колінах;
  • кругові рухи плечем. Розслабте плечі й робить кругові рухи плечем вперед і назад;
  • випади. Зробіть крок вперед, присідаючи та поверніться у вихідне положення. 

У сидячої роботи наслідки доволі небезпечні – від болів у спині та порушення постави до остеохондрозу та захворювань серцево-судинної системи. Але з нашими рекомендаціями ви легко їх подолаєте.

За матеріалами: https://olvi.ua/ua/