У якому віці варто починати танцювати
Якщо ви запитаєте у будь-якого хореографа, у скільки років потрібно йти на танці, він вам відповість – змалечку. У 2-3 роки відбувається процес раннього розвитку дитини, до того ж малеча ще достатньо гнучка, щоби стати на місток або сісти у шпагат. Але саме з 5-ти років дітки можуть впевнено володіти своїм тілом і самостійно орієнтуватися в навколишньому середовищі. Цей вік являється “золотим” для створення майбутнього професіонала та чемпіона, за умови, якщо дитина не втратить інтересу до цієї сфери та здобуватиме професію танцюриста.
Які існують напрямки у танці
Хореографія, як сценічний вид мистецтва, виконується соло, у парі та групою.
Основні напрямки танцю:
- Балет – або, як називають, класика. Основа багатьох стилів і жанрів. Родоначальник танцю як виду мистецтва;
- Народні – існують у кожного народу, кожної країни, згідно індивідуальних ментальних особливостей та традицій;
- Бальні – спортивна хореографія. Поділяються на стандарт (вальс, фламенко, танго, квікстеп) та латину (джайв, румба, самба, ча-ча-ча);
- Вуличні танці, їх ще називають сучасні – народилися у бідних районах Америки (хіп-хоп, брейк-данс, хауз, модерн, контемпорарі тощо)
- Еротичні – стриптиз та новий стиль – хілс.
- Ритуальні танці.
Який жанр простіше опанувати непрофесіоналу
Будь-який танець складний і будь-який танець простий! Формулювання не зрозуміле, але зараз пояснимо. Справа не в жанрі, а в постановці хореографії, складності елементів, наявності трюків і підтримок. В танцювальних гуртках новачкам завжди спершу дають найпростіші та найбазовіші елементи, поступово збільшуючи навантаження, ускладнюючи техніку та додаючи якомога більше нових фігур. З часом, завдяки регулярним тренуванням і нескореному бажанню, ви станете впевненіше почувати себе у танці, м’язи звикнуть, а тіло саме почне давати імпульси, почувши потрібну мелодію і відчувши ритм. Тому впевнено беріться за уподобаний жанр і танцюйте! Все у ваших руках!
Як навчитися танцювати у дорослому віці
З часом люди перестали обмежувати своє життя однією роботою, сім’єю та нескінченним побутом. У них з’явилися захоплення та хобі. Дорослій людині, звичайно, можна навчитися танцювати з нуля. Але професію на цьому вона вже не зможе побудувати. Хореографічна сфера надто конкурентно налаштована. Найкращі танцівники пов’язали своє життя з цим мистецтвом ще в дитинстві, і змагатися з ними буде занадто важко. Тому для новачків і любителів відкриваються нові й нові хореографічні студії. До прикладу, в бальних танцях для непрофесіоналів створили окрему нішу “Pro-Am” (Professional-Amateur), що в перекладі Професіонал-Аматор. Як правило, професійний бальник бере собі до пари дівчину, яка не є танцівницею, а танцювати розпочала вже у дорослому віці. Цей напрямок активно розвивається, а його представники виступають на любительських спортивно-бальних турнірах і танцювальних вечорах “ProAm party”. А що стосується сучасної хореографії: контемпорарі, джаз-фанк, хілз, хіп-хоп – ці танці не мають класичної основи, як, до прикладу, у балеті, тож майже кожен охочий дорослий може навчитися їх виконанню.
Чи можна танцювати у старості
Звичайно, танці будуть кращою альтернативою замість щоденного сидіння на лавочці під під’їздом. На пенсії у зрілих дам і поважних джентльменів відкривається нове дихання до світу та його можливостей та з’являється купа часу. Проте для поважного віку варто обирати не активні, а більш легші, помірні танці. До прикладу, запишіть свою знуджену бабусю на заняття з віденського вальсу і купіть їй шифонову сукню, нехай красуня відчує себе принцесою на королівському балу.
Користь танців
Переваги хореографії неоціненні! Танці покращують не лише фізичне здоров’я, а також психологічне й емоційне:
- зміцнює м’язи;
- навантажує кардіо;
- пришвидшує метаболізм;
- допомагає швидко позбутися зайвої ваги;
- прокачує координацію, пластичність, гнучкість, ритміку;
- формує правильну поставу та ходу;
- має профілактичні здібності проти сколіозу та проблем з хребтом;
- сприяє припливу крові до органів;
- “чистить голову” – допомагає позбутися стресу;
- соціалізація – якщо танці у парі або в групі;
- розвиває дисципліну та напрацьовує звичку до стабільного режиму;
- допомагає позбутися незграбності та сором’язливості, розковує;
- розвиває хорошу пам’ять та чіткість уваги.