Біль у плечі зустрічається доволі часто і не залежить від віку. Навіть молоді можуть від нього страждати. Якщо ж нічого не робити з больовими відчуттями, то ситуація може погіршитися, і в такому випадку знадобиться не просто лікування, а серйозне хірургічне втручання. Відчуваючи біль у плечі, варто якнайшвидше звернутися до лікаря, адже рання діагностика та правильний підхід до лікування дозволить ефективно позбутися проблеми. У таких ситуаціях найкраще звернутися до ортопеда-травматолога, наприклад в клініці в Києві arthroscopy.kiev.ua/біль-у-плечі.
Основні причини болю в плечовому суглобі
Фактори, які спричиняють біль у плечі, можна умовно поділити на три основні групи:
- травми: сюди відносять вивихи, підвивихи, розриви зв’язок та сухожиль. Вони можуть виникнути навіть у молодому віці чи бути наслідком професійної діяльності. До прикладу, пошкодження ротаторної манжети часто зустрічається у вчителів, малярів, деяких спортсменів;
- запальні захворювання – артрит, тендиніт, бурсит можуть викликати хронічні болі. Іноді вони стають меншими, але без лікування чи хірургічного втручання самостійно повністю не проходять;
- дегенеративні зміни у плечовому суглобі – остеоартроз. Спричинити його можуть гормональні зміни, інфекції кісткової тканини, приймання деяких лікарських засобів.
Як діагностується та лікується біль у плечі
Щоб підібрати ефективне лікування, ортопед-травматолог проводить діагностику, збираючи анамнез та направляючи пацієнта на лабораторні аналізи, рентген, КТ, УЗД, МРТ та використовуючи інші методи. Коли діагноз підтверджено, призначається лікування. Одним з ефективних методів, який може використовуватися і при травмах, і при дегенеративних змінах чи запаленні є артроскопія. Такий варіант операції є малоінвазивним, тому зменшує ймовірність ускладнень та робить післяопераційний період коротким. Для виконання артроскопії при болю у плечі використовується ендоскоп. Для доступу до плечового суглоба на шкірі робиться три невеликі проколи, тому ще одна перевага такого методу – відсутність швів, що дозволяє зберегти естетику тіла. Після заживання вони майже непомітні.
Артроскопія дозволяє також провести й ендопротезування, що може бути актуальним при травмах та дегенеративних пошкодженнях суглоба. Після такої операції доволі швидко можна повернутися до звичного способу життя. Саме тому малоінвазивне хірургічне втручання актуальне для спортсменів та представників тих професій, для яких важливо відновити рухомість плеча та позбутися болю.