Хірургічне лікування катаракти – що треба знати

Зміст

Катаракта, що спричиняє помутніння кришталика ока, дуже розповсюджена. Вона впливає на зір, спричиняючи його погіршення та розлади різних ступенів. Проте у сучасній медицині таке офтальмологічне захворювання успішно лікується. Для цього роблять всесвітньо визнану операцію по видаленню катаракти. Вона рекомендована ВООЗ та проводиться в багатьох країнах світу. Справжніми професіоналами у лікуванні зору є спеціалісти клініки VISIOBUD. На сайті https://www.visiobud.com/uk/hirurgichne-likuvannya-katarakti/ можна подивитись всі доступні медичні послуги, контактну інформацію, особливості використовуваного обладнання та матеріалів та записатися на прийом.

У чому полягає суть операції

Головною метою проведення процедури є видалення помутнілого через наявність катаракти кришталика та встановлення нового штучного елементу. Через помутнілість рідний кришталик пацієнта не може пропускати промені світла до сітківки і це перешкоджає зору. Штучний кришталик представляє собою інтраокулярну лінзу та є якісним замінником природньої складової ока.

Методи лікування хірургічного характеру

Найбільш безпечною та передбачаючою використання сучасного обладнання є операція, що називається факоемульсифікація з імплантацією доладної лінзи. Таку методику використовують вже у 53-х країнах світу, серед яких і Україна. Високий рівень безпечності та ефективність лікування забезпечується завдяки:

  • виконанню маніпуляцій через мікророзріз;
  • швидкому загоєнню прооперованого ока;
  • повне відновлення функції ока (у більшості пацієнтів зір відновлюються за одну чи кілька діб).

Показання для проведення операції

Пацієнту може бути рекомендована факоемульсифікація у наступних випадках:

  • значне погіршення зору;
  • неможливість лікування сітківки через наявність катаракти (адже лазер не може попасти у внутрішню частину ока через каламутний кришталик);
  • зниження тиску (або декомпенсація глаукоми), чому може посприяти заміна кришталика;
  • наявність значної короткозорості (катаракта може бути й відсутня), особливо, якщо проблема спостерігається лише на одному оці.

Етапи проведення операції

За допомогою факоемульсифікації можна назавжди позбавитись катаракти та відновити гарний рівень зору. Ультразвуковий метод проведення хірургічної процедури є найбільш ефективним, безболісним та надійним. Він передбачає проведення маніпуляцій, маючи лише мікродоступ у рогівці. Етапи проведення наступні:

  1. Зіпсований кришталик за допомогою ультразвукової обробки розм’якшується та переходить у форму емульсії.
  2. Вона виводиться з ока.
  3. Через цей самий мікророзріз за допомогою спеціального інжектора на звільнене місце у капсулі поміщається новий штучний кришталик. Він гнучкий та вводиться у складеному вигляді. Проте, будучи розміщеною, інтраокулярна лінза розвертається та самостійно фіксується.
  4. Через деякий час розріз самогерметизується, тому після такої операції не роблять швів.

За часом процедура триває максимум 15 хвилин. Її проводять амбулаторно. Пацієнту не потрібно перебувати в стаціонарі.

Зір може повернутися до пацієнта вже тоді, коли він ще перебуває в операційній. Лікар проводить огляд та приймає рішення про відправку пацієнта додому. Згодом потрібно буде звернутися для післяопераційних відвідувань, під час яких лікар оцінюватиме ефективність проведеної операції та поточний стан ока. Після проведення операції пацієнт повністю реабілітується, а його зір поступово повертається в норму.