Обираємо штори під інтер’єр: 3 поради господарям

рулонні штори
Зміст

Штори є однією з ключових деталей будь-якого інтер’єру. Вони можуть його гармонійно доповнювати та підкреслювати, а можуть, навпаки, створювати візуальний дисонанс, зводячи нанівець всю ідею дизайну. Щоб такого не трапилось, треба вміти доречно їх обирати. Враховуючи, що на ринку штори представлені в широкому асортименті, варто розібратися, на які аспекти слід звернути увагу при покупці.

Тип та конструкція

Штори перш за все поділяються за типом та зовнішнім виглядом на: класичні та рулонні. Перші – це гардини та портьєри, добре відомі кожному з нас. Такі рішення доречно виглядають у класичних та елегантних інтер’єрах, проте подобаються не всім. Справа в тому, що класичні штори вимагають більших зусиль в догляді до того ж, їх не дуже зручно обігравати в сучасних стилях, як лофт, хай-тек, мінімалізм.

Інша справа – рулонні. Такі конструкції більш компактні, добре підходять до будь-яких приміщень і доступні в великому різноманітті. В Україні широкий вибір рулонних штор представлений на сайті магазину Sunset. Також в каталозі є жалюзі з різних матеріалів. До переваг рольштор варто віднести:

  • можливість поєднання в різних варіаціях в інтер’єрі: з класичними шторами, без них;
  • компактність;
  • простота в догляді. По-перше тканина рулонних штор має спеціальне покриття, яке відштовхує пил та вологу. По-друге, при необхідності їх можна просто протерти вологою губкою чи помити під душем;
  • універсальність. Вони підходять, як для дому, так і офісних, комерційних закладів. Вдома їх можна установлювати в кімнатах будь-якого призначення: житлових, коридорах, кухні, ванній, балконах і лоджіях;
  • можливість вибору штори з різним ступенем світлопроникності.

До того ж, рулонні штори представлені в продажу у великому різноманітті моделей, тому можна вибрати їх для приміщень в різноманітному дизайні, в тому числі и класичному.

Проте, аби рольштори виглядали гармонійно, а інтер’єр – стильно, треба вміти правильно їх підбирати. Є кілька секретів.

3 поради по вибору рулонних штор для кімнати

Перш за все треба орієнтуватися на кольорову гамму приміщення. Є кілька принципів стильних та гармонійних поєднань:

  1. Під колір стін. Це найбільш простий та надійний спосіб поєднання. Підбирати колір рулонних штор можна близько до відтінку стін або з незначним відхиленням, десь на пару тонів. Такий спосіб дозволяє не зважати на те, чи підходять штори до іншого текстилю в кімнаті, достатньо того, що вони не вибиваються з загального фону.
  2. Нейтральні. Це кольори ахроматичної гамми: білий, сірий, нюд, чорний. Зазвичай чорні штори використовують у оформленні нечасто, бо вони виглядають похмуро, а от бежеві, сірі чи молочні – розповсюджений варіант вибору. Такі кольори поєднуються з будь-якими іншими і немає різниці, чи співпадає відтінок з кольоровою гаммою стін, текстилю чи меблів в приміщенні.
  3. Штори як акцент. Такий ефект створюють моделі в яскравих відтінках чи з виразним візерунком. Вибирати такі моделі слід для кімнат, оформлених в більш-менш одній кольоровій гаммі. Яскраві рулонні штори допоможуть урізноманітнити дизайн. Проте варто подумати над тим, щоб урівноважити цей акцент. Аби яскраві рольштори виглядали в інтер’єрі доречно і стильно, варто добавити в кімнату кілька інших деталей в такому ж кольорі: скатерть, подушки на диван, крісло тощо.

Також при виборі можна проконсультуватися з дизайнером. Такий підхід допоможе обрати моделі рулонних штор, які точно гармонійно доповнять ваш дім та допоможуть створити затишну атмосферу.