Чому йога стала такою популярною

Зміст

Йога – духовна, ментальна та фізична практика. Відома в індійській культурі та релігії починаючи з 2 століття до нашої ери.

На відміну від країн Сходу, в Європі йога поширилась не так вже й давно, але при цьому міцно закріпилась в новому для себе менталітеті.

Не зважаючи на те, що коріння цієї практики бере свій початок зокрема з релігії, йогою займаються абсолютно всі охочі, і нерелігійні люди теж.

Причини популярності йоги

Насправді причини чому йога популярна не важко пояснити, давайте розберемо кілька основних причин:

Здоров’я

Будь-яку людину, в першу чергу, в йозі приваблює факт, що, при регулярних практиках, здоров’я значно покращується:

  • Вирівнюється постава.
  • Тіло стає міцнішим, але при цьому виглядає делікатно та естетично.
  • Сприяє схудненню.
  • Гармонізується гормональний фон, особливо в жінок.
  • Покращується гнучкість.
  • Відкривається і розширяється грудна клітина, за рахунок чого дихання стає спокійним та рівномірним.
  • Також покращується психологічне і ментальне здоров’я.

Естетична складова

Зараз загалом набирає обертів мода не лише на саму йогу та Східні вчення, а повністю на Східну культуру. В кожному місті, навіть невеличкому, ви з легкістю знайдете заклад з азіатською кухнею, а в інтернеті вже давно є популярними їх кінематограф, мультиплікація і музика.

Для багатьох занурення в цю культуру є просто процесом, який, в результаті, повинен слугувати частиною їх образу і, таким чином, впливати на сприйняття себе людьми. Також для когось це спосіб самовираження. 

Свідомість

Східні вчення по-філософськи навчають людей багатьом важливим речам, які стають ще важливішими в час епохи цифрових технологій, пропаганди “досягаторів”, постійних перегонів на кшталт  “Хто раніше стане мільйонером?” та вічного потоку різноманітної, не завжди потрібної, інформації. 

Вони вчать нас вміти “заземлятися”, вміти визначати для себе істину власного щастя. Вчать вмінню усвідомлювати ті речі, які, через наш поспіх жити, здавалися необхідними, а виявилися незначними і часто просто матеріальними. 

Йога – невіддільна частина цих вчень, тому зазвичай саме з неї починається шлях до прокачування своєї свідомості, зміни сприйняття світу і життя. 

Ось для чого займатися йогою справді потрібно.

Як правильно займатися йогою

Сенс йоги полягає в плавності виконання асан, тобто поз. Завдяки зосередженню на асанах, ви перемикаєтесь від набридливих думок, тим самим вгамовуєте тривожність і наводите лад в голові.

Як тільки почнете практикувати, можете зіткнутися із проблемами з рівновагою, але не встигнете й моргнути, як швидко навчитеся тримати баланс.

Навчитися займатися йогою ви можете спробувати в домашніх умовах, за допомогою відеоуроків, але, однозначно, найкращим варіантом буде записатися на уроки до майстра. Це можуть бути як індивідуальні уроки в йога-клубі, так і групові, дивлячись як вам зручніше та комфортніше. 

Зверніть увагу, що якщо у вас проблеми із серцем, то деякі асани варто робити інакшим способом, який відрізняється від класичного, або не робити взагалі. Таким людям починати практики краще з вчителем.

В скільки років можна почати практикувати

Повноцінну дорослу йогу можна практикувати лише з 18 років. Але інтерпритовані методики дають можливість займатися у будь-якому віці, без обмежень. Тому йогою можуть займатися і дорослі і малі, але людям похилого віку, які до цього не практикували, краще розпочинати заняття з відповідним майстром. 

Цікавий момент: майстри стверджують, що отримувати ті чи інші, практичні або ж теоретичні, знання потрібно жінкам від жінки, а чоловікам від чоловіка. Тобто вибрати наставника радять відповідно до свого гендеру. 

В будь-якому випадку, які б не були початкові цілі занять йогою, згодом кожен втягується в процес і розглядає цю унікальну з усіх сторін, користується кожною з її граней і, окрім тіла, міняє і свою свідомість.